Güzel kitap tavsiyesi

ara ara sizlerden böyle tavsiyeler istiyorum. son zamanlarda okuduğunuz güzel kitaplardan tavsiye ettikleriniz var mı?

roman okumuyorum çok, çok efsaneyse farklı ancak. araştırma, popüler bilim, anı, ekonomi, bilim gibi alanlarda olabilir mesela.

Anı ve biyografi tarzında ufuk açıcı nitelikte 'Dahiler ve Aşkları'

  • chillbabe  (08.10.16 16:02:32)
Haldun taner - olurse ten olur canlar olesi degil

  • a perfect lie  (08.10.16 16:11:06)
İnsanın Anlam Arayışı-Victor Frankl

  • harvey  (08.10.16 16:15:49)
@chillbabe

hocam teşekkürler, anı ve biyografi kitaplarını birebir tecrübe olmadıkça kaale almıyorum aslında. hele dahiler filan diyince sevmiyorum. şimdi baktım kitaba mevlanadan shekespeare e kadar bir sürü adam var, bunların bazısının varlığı kuşkulu. adam kuşkuluyken aşkını bilmek imkansız.

bu anıları birebir olmadıkça kaale almama nedenim 20. yüzyılın en büyük bir kaç profunun, dahi sayılan insanının birebir en yakın öğrencilerinden asistanlarından ders aldım. çok yakın tanışıklıklarımızda oldu adamlarla, bahsedildiği gibi insanlar değiller bu dahi denilenler. keza elon muskta aynı şekilde, tamam vizyonlu filan ama bir pohpohlanma var. üzerine olmadık şeyler etc.

kısaca bu tarz kitapları sevmiyorum.
  • kurnaz  (08.10.16 16:47:15 ~ 16:48:00)
hasan ali toptaş, heba

  • mutlusismankedi2015  (08.10.16 23:26:02)
oliver sacks'ın bütün kitaplarını öneririm.

  • guncelinsan  (09.10.16 01:24:54)