başkasının torrent kullandığı anlaşılır mı?

Merhaba evde kızlı erkekli 4 kişi yaşıyoruz. Daha ilk günden torrent olayını sadece gece yapalım diye konuşmuştuk diğer elemanla. kızlar zaten bilmiyor o işleri.

hatta torrente download/upload sınırı da koyalım ki diğerleri mağdur olmasın demiştik.

Ama genelde bu eleman eve geldiğinde falan sorun yaşıyorum. bağlantı yok hatası, netten düşmeler falan oluyor. Şimdi sorsam hayır cart curt diyecek ben bunu bir şekilde anlayamaz mıyım?

not: Internet sınırsız 18mb/s bir paket. ülke de türkiye değil yani canavar gibi hızlı olması lazım ama bu bebe evdeyken tv bile izleyemiyorum pcden, 360p video açmıyor youtube deliricem.nasıl kanıtlarım her an torrent çalıştırdığını?

direk git bilgisayarina bak "kirmizi eller"le yakalarsan "ben oldurmedim" diyemez

  • idexo  (08.10.16 13:52:02)
Speedtest'te ping yüksek çıkarsa ve download az çıkarsa çok yüksek ihtimal torrent açıktır. Eğer ping normal çıkarsa sanırım torrent olmasa tüm hızın sömürüldüğü bir download yapılıyor demek olabilir.

Modeminizden bazı ayarlar yapabilirsiniz sanırım, qos bu işe yarıyor olmalı ama biraz karmaşık gelmişti bana, bunun yerine kablosuz ağ ayarlarından kablosuz hızını aşağı çekerseniz, herkes o hızda bağlansa da internetin tamamı sömürülememiş olur.
  • atom karincanin torunu  (08.10.16 14:09:39)
Torrent programlarının kullandığı portları modem arayüzünden kapat geceleri aynı portları aç. Bu arkadaş geceden önce huysuzlaşırsa konuyu otomatikman size açacak bir nevi itiraf etmiş olacak. Yalnız arkadaş ağa bağlı olduğundan modem arayüzünden şifre default ise girerek sizin kapattığınız portları açabilir. Arayüze şifreyi de değiştirin . ( Bu işlemlerin yapıldığını biliyorum ancak Nasıl yapılacağı modemden modeme değişir. Google amcadan detayları öğrenip öyle girişin)

  • creedwar  (08.10.16 18:53:10)