[]

Freelance Çalışma Alanları

Merhaba,

Aç kalmamak için bir alana yönelmek istiyorum. Dünyanın interneti olan herhangi bi' ücra köşesinde bile para getirebilecek bir şeye.

Bunun için gerekli yatırımları da yapacağım tabii... Emek vereceğim, o yüzden öyle bir iş olsa herkes yapar hehe demeyin pls :(

Çevirmenlik pek kazandırmıyor gibi mesela... Ne olabilir?

Tsk

 
yeteneklerinize göre bulabilirsiniz gibi. mesela: az çok programa dili bilen biri misiniz, reklamcılıkla uğraşabilir misiniz, her hangi bir konuda ders verebilir misiniz?


  • mizore  (06.10.16 17:56:09) 
Ben de aynı şekilde birkaç yıl üzerinde çalışıp freelance iş yapabileceğim birşey arıyorum.

En popülerleri yazılım ve grafik tasarım sanırım.
  • siradam  (06.10.16 18:05:01) 
sosyal medya yöneticisi olabilirsin.
YAbncı dilin iyiyse yurtdışından da çok iş alabilirsin.

Onun dışında biraz ilgin varsa front-end developer işleri kovlayabilirsin. Büyük işler olmaz ama karnını doyurur.
Müzisyenliğin varsa iyi bir ekipmanla stok müzik yapabilirsin falan.

Stok fotoğrafçılık da iş görür.

Tabii ki bunların hepsi için tahmin ettiğinden çok daha fazla emek sarfetmen lazım haberin olsun:)
  • anten  (06.10.16 18:08:34) 
gercekten oyle is olsa herkes yapar. boyle islerde sikinti genelde yetkinlik degil is bulabilmek. bos vaktin varsa ve kendini gecindirme gibi bir derdin yoksa freelancer.com tarzi sitelere bak. farkli alanlarda is alabiliyorsun. teklif verip is almaya calismak gerekiyor. belirli bir profil olusturduktan sonra daha kolaylasiyor isler. daha buyuk isler alabiliyorsun.


  • oshamahue  (06.10.16 18:31:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.