Mantık sorusu

Bulabilecek babayiğit var mı?

Nar olabilir. Atom ile birleşince maraton oldu ama gerisinden ne çıkabilir diye bakmadım, böyle mantıksız gelmedi.

  • aychovsky  (06.10.16 11:00:26 ~ 11:02:45)
@aychovsky ; nar'ı ben de buldum ama diğer kelimelere uyarlayamadım.

  • pinkman1  (06.10.16 11:06:57)
çok zor lan. bulamadım. soru yanlış :)

bilhassa cumaya odaklandım. macun, mecmua, muaccel, cumba, muhacir gibi türetmeler geldi aklıma ama hiçbirinin ek harfleri kelime olmuyor. kelime olsa da diğer üçüne uymuyor.
  • sir gawain  (06.10.16 12:03:36)
anlam.

mantolama
macunlama
saçmalanmak
tinerliyi bulamadım. "tineranlam"dan bulun anagramı. mantaliter falan gibi bir kelime varsa odur.

emrehan halıcı'nın soruları di mi bunlar, oyun 2016 elemeleri. öyle örnekte verdiği gibi basit kelimeler çıkmayabilir.

edit: misterturist haklı. cevap bal. benimki biraz zorlama oldu.
  • kibritsuyu  (06.10.16 12:12:16 ~ 12:34:27)
bal galiba.
tiner - labirent
atom - tombala
cuma - bulmaca
saçmak - saklambaç
  • misterturist  (06.10.16 12:13:56)
@misterturist + 1
ben de bal buldum.

  • m e b  (06.10.16 12:33:29)
Tebrikler ve teşekkürler. 1 gündür kafa yoruyorum onlarca kelime buldum herbirinden, fakat ortak bir kelimeyle match edememiştim.Bunları bulamamıştım.Tekrar teşekkürler. Başka bir tane daha soracağım ama daha hardcore olacak :)

  • pinkman1  (06.10.16 13:06:18)