Sevmek neden yenilgi?

Birini sevmek neden yenilgi hissi bırakıyor bünyemde?
Güvensizleşiyorum, paranoyaklaşıyorum, strese giriyorum.

Var mı aranızda böyle hisseden?

Çarmıha gerilsem de rahatlasam diyorum sevince.
Sanki bir kefaret ödemeliymişim gibi.

Var.

  • hayde bre  (05.10.16 22:55:56)
Kaybetme korkusundan.

  • petekpare  (05.10.16 22:56:22)
niye?
sevmek bence müthiş ve güçlü bişey.
tabii insan bazen keşke kimseyi sevmesem diyor.

hissettiğin seyler bence tam anlamıyla karşılığını bulamamaktan, aynı yogunlukla cevap alamadığından.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (05.10.16 23:16:58)
Öyle olmuyor bende. Sevince çok mutsuz oluyorum. Acayip mutsuz.

  • mandalina kokusu  (05.10.16 23:19:07)
@mandlina kokusu
mutsuzluk da dahil. boş boş yürümeler. somurtmalar. günboyu süren iç daralmaları.

  • buak  (05.10.16 23:22:01)
Bende tam tersi oluyor. Salak gibi hep gülümsüyorum, hayallere dalıyorum, üzerime dizginlenemez bir enerji ve mutluluk peydah oluyor. Sevgim karşılıksız ya da ilişki yaşamam imkansız da olsa böyle hissediyorum.

Misal şu an aşık olduğum kişinin benden haberi yok. Artı, sevgilisi var. Ancak benim umrumda değil bu. Önemli olan benim ne hissettiğim. Bak aklıma geldi yine pislik, aptal gibi sırıtıyorum şu an :)
  • köstebek kurabiye  (05.10.16 23:38:13 ~ 23:44:07)
karşılıksız sevmek mi ki burada bahsedilen? eğer o ise, "ya kazanamazsam onu, ya kavuşamazsak" gibi bir korkudan besleniyor olabilir. yoksa her iki taraf da sevip seviliyorsa niye öyle olsun. aksine herşeyin rengi bi ton daha açılıyor. siyah o kadar siyah olmuyor, beyaz ise daha parlak oluyor. :) şarkılar daha keyifle dinleniyor vs vs.

  • matrix  (05.10.16 23:41:19)
karşılıksız sevmek değil ama yani belirsiz sevgi ilişkileri.
iki insan birbiriyle güzel vakit geçiriyor ama yine de arada belirsizlikler var.
sonuçta bu bir sözleşme değil.

ben bu hissi çok güzel geçen bir one night stand sonrası da yoğunlukla yaşıyorum ayrıca.
buna çok benzer bir his.
kendimi berbat hissediyorum.
oysa her şey çok güzel gibi duruyor.
  • buak  (05.10.16 23:48:43)
Bana özgüven eksikliği gibi geldi anlattıkların. Kendimden çok güzel benden çok daha üst bir kızla takılmıştım bir dönem bu yaşadıklarını hissediyordum tam olarak.

  • gozu acik sevisen yahudi  (06.10.16 00:07:26)
doğal bence. kimseye bir şey hissetmiyorken hissettiğimiz tek kişi kendimiz oluyoruz çünkü. ama diğer durumda artık hissedilen birisi daha oluyor. çift kişilik bir yaşam algısı gibi. bence sevginin içinde böyle hüzünlü bir ton olması da güzel, değerli geliyor.

  • matrix  (06.10.16 00:09:17)
gözü açık sevişen yahudi'ye katılıyorum. karşındakini kendinden üstün görünce insan sevdiğine pişman oluyor.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (06.10.16 00:21:25)