Telefon açıp kimsiniz diye soran insanlar?

Az önce yaptığım gibi bu tür insanlara hakaret edip küfrediyorum. yanlış mı yapıyorum sizce? içime oturdu yaptığım şey.

demin şöyle bi diyalog oldu;

-efendim?
-alo kiminle görüşüyorum acaba?
-pardon?
-kendinizi tanıtır mısınız bana
-salak karı ben seni aramadım. sen beni aradın, senin kendini bana tanıtman gerekiyo. dalga mı geçiyorsun a*k un or****su
-deniz bey ben satın alma departmanından stajyer esra turan. özür dilerim. bişe sormak için aramıştım
-ha sen miydin. bi daha ararken sen kendini tanıt.
bla bla

Oha :)
Ben söylüyorum kim olduğumu arayan sorsa bile. Kadın olsam hadi bi nebze de, adı haşmet olan erkeği kim napsın

  • hasmetizm 2046  (05.10.16 18:51:47)
Haklisiniz da tepki orantisiz. O kadar sovmeye ne gerek var?

  • Ufuk  (05.10.16 18:55:39)
telefon açan taraf baştan hatalı ama siz de görüldüğü üzere yanlış yapıyorsunuz. çünkü tanıdık çıkma ihtimali oluyormuş demek.

  • rectoa  (05.10.16 19:03:07)
arayanın kimsiniz demesi denyoluk da, seninki de ondan aşağı değil. gerçi abartmışsın muhtemelen. o şekilde yanıtlayan kimse bu toplumda barınamaz.

  • bohr atom modeli  (05.10.16 19:06:33)
Direk boyle sovebiliyorsan bir kabalik sozkonusu.birde karsinda bir kadin var sen direk a*k o***pusuna donebiliyorsan kendini bi check et iste.benim tanidigim birisi olsan seninle irtibati keserdim.

  • duptıs  (05.10.16 19:11:41 ~ 06.10.16 15:53:18)
bu tür insanları ben de sevmem, inatla ismimi söylemem ama ben genelde "siz beni aradınız, siz kimsiniz?" derim.

ama senin tepkin sadece salakça değil, terbiyesizlik.
  • şubatsonrası  (05.10.16 19:12:12)
kimle görüşüyorum diyenlere kimi aradınız diye soruyorum. direk adımı söyleyip x ile mi görüşüyorum diyenlere isim sormuyorum. gidişattan anlaşılıyor.

  • gotic  (05.10.16 19:30:37)
Küfür etmem ama ben de diretirim adını söylemeyen insanlara . Hem arıyosun hem adımı soruyosun insanlar ne garip ya.

  • cabiday  (05.10.16 19:48:05)
ben de gıcık oluyorum bu tip insanlara. ısrarla ve sert bir tonda kimi aramıştınız deyince cevap veriyorlar.

  • fragile lady  (05.10.16 20:41:48)
iyi yapmışsın -ben xten y, z yi aramıştım demek çok mu zor sanki.
ben -asıl ben kimle görüşüyorum diyorum

  • durgunfoton  (05.10.16 21:04:03)
küfür etmeseniz iyiymiş, kendini tanıtmadan soranlara ben de kızıyorum

  • esin  (05.10.16 21:14:25)
Görgü kuralları çatal bıçak nasıl kullanılır, hangi yemek hangi tabakta sunulur? Konularından ibaret değildir..

Öğrenim hayati boyunca telefonda nasıl konuşulur, tanışma adabı gibi konular da dahil olmak üzere görgü kuralları üzerine eğitim almamış bir insana (ister de phd mezunu olsun bilmeyince bilmiyor) cahilliği yüzünden bu kadar hakaret edilemez.

Üstelik bir yabancıya son derece sıradan bir olay için bu kadar ağır hakaret ediyorsanız sizin de görgü kurallarını bildiğiniz söylenemez. Basit bir telefon konuşması nihayetinde. Kimse sizin malınıza, canınıza ya da namusunuza kast etmiş değil...

Kusura bakmayın ama terbiyesizsiniz.
  • balik kraker  (06.10.16 00:29:49)
esra turan'ın yaptığı da yanlış. öncelikle kendini tanıtman gerekir telefonda. "merhaba, ben esra turan. x'le mi görüşüyorum?" denir. ama sizin yaptığınız çok fena yanlış. yanlıştan da öte. bu hatanızdan ders almazsanız diyeceğim:

kurcalamabozarsin +1 olur.
  • dedimmidemedimmi  (06.10.16 09:51:03)
Siz kimi aradınız diye soruyorum, evvela onun kendini tanıtması için ısrar ediyorum, o kendini tanıtana kadar da söylemiyorum. Fakat seninki kabalığa, çirkinliğe kaçmış.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (06.10.16 10:05:36)
stajyer esra'nın anası babası olsam gelip seni döverdim.

  • işimdeyim gücümdeyim  (06.10.16 15:38:23)
cevabımı sildirmişsin de formata uygun cevap vereyim; böyle bir telefon konusması yapan 'insan müsveddesi' kadar aşağılık değildirler.

  • kurcalamabozarsin  (14.11.16 22:13:45 ~ 22:50:47)