ücretsiz, iş gören ve bilgisayarı yormayan virüs programı

hala virüs programı diye bir şey var mı onu da bilmiyorum. önceden microsoft security essentials kullanırdım, virüs falan da girmezdi. ama o kadar sessiz ve derinden çalışıyordu ki virüs giriyor da bu mu yakalıyor, yoksa bunun bir iş yaptığı yok ama zaten virüs de mi yoktu anlaşılmıyordu.

şimdi ne kurayım bunun yerine? yine bunu mu kursam ne yapsam?

virus programina gerek yok kanka.
ben de bir zamanlar virus programsiz yapamazdim, sonra baktim virus programi varken virus dolu, virus programi yokken virus yok, bir aydinlanma geldi, biraktim virus programi kullanmayi.

  • baldur2  (05.10.16 15:09:53 ~ 15:10:11)
Avast Free Antivirüs kullanabilirsiniz. Acil durumlar için mutlaka Malwarebytes Antimalware bulundurun. Virüs programına gerek yok diye düşünmeyin. Cryptowall gibi efsane virüslere denk gelirseniz çok üzülürsünüz.

  • dissendium  (05.10.16 15:15:22)
hocam
size tavsiyem
usb disc security ( usb den virus yemezsiniz )
ve
microsoft security esentials
bu ikisini kullanıyorum
yıllardır sıkıntı yaşamadım.
3 -4 pc de bu setup var
ayrıca adblock plus kur tum browserlara
  • kingcyrax  (05.10.16 15:33:09)
6 kişi 2 yıllık kaspersky aldık. sen de öyle yap. pc kasılmıyor. fakat i 7 işlemci 8 gb ram var tabii bilgisayarda...

  • gotic  (05.10.16 15:39:49)