excel sorusu

nasıl soracağımı bile bilemedim.
bir programdan excel çıktısı alınca bunu açtığımızda

Kutu Mukavva 3 Tren istasyonu gibi sütunlara dizmiş şekilde geliyor fakat bir yerden sonra "3 ve tren istasyonu" kısmı alt satıra geçmiş. Bunu ben eski haline yani bir üstteki satırın ilgili kısımlarına taşımak istiyorum. 5bin satır veri var ve bunu tek tek yapmak epey yoracak.

Bir formülü var mıdır?

O hücreleri seçip Wrap Text butonuna basarsan düzelir sorunu yanlış anlamadıysam eğer.

  • chicha  (05.10.16 13:11:46)
yok öyle değil işte. başka sırada başka sütunlara atmış. Tutup kesip yapıştır demem gerekiyor tek tek.

  • safepassage  (05.10.16 13:36:30)
başlangıç kısmı "3 ve tren istasyon" olanları bulup sil,
bitiş kısmında "Mukavva" olanları da "Kutu Mukavva 3 Tren istasyonu" olarak değiştirebiliyor musun?

Kutools for Excel diye bir eklenti vardı, paralı birşey ama iş görüyor. Onda olması lazımdı böyle gelişmiş seçeneklerin.
  • gneral  (05.10.16 13:39:44)
Hangi satırdaki bilgilerin yukarı taşınacağına dair parametrik bir kıstas belirlemek mümkünse makroyla yapılabilir. Özelden ulaş bana istersen.

  • cakabo  (05.10.16 13:43:49)