[]

Gss Borcu ve Sigorta (Yarı Zamanlı İş)

-Yeni mezun olmuş öğrenciler part-time şekilde çalıştığı zaman gss borcu nasıl işliyor?

-Bu part time iş bittikten sonra kadınlar sgk'dan babalarına bağlanabiliyorlar mı tekrar?


 
part time sigortada 30 günden eksik kalanı kendin ödüyorsun. kadın 90 ve öncesi doğumlu ise bağlanır. 90'dan sonra doğanlar için durum erkeklerle aynı.


  • nrmnm  (04.10.16 17:27:04) 
@nrmnm: Ödeme planı nasıl oluyor?


  • Adramelekhh  (04.10.16 17:38:27) 
bildiğim kadarıyla çalışmayanlarla aynı şekilde. sigortanın 30 günden eksik yatan kısmına x diyelim. gidip gelir testi yaptırıyorsun, onun sonucunda belirlenen aylık primin x/30'unu kendin ödüyorsun ya da borçlanıyorsun.


  • nrmnm  (04.10.16 18:02:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.