Anne sutunden yogurt

Yapaniniz var mi? Varsa tarif eder misiniz? Kivami biraz sulu oluyormus sanirim ama nasil yapacagimi bilemedim. Bir de tatmak cok tuhaf geliyor kendi sutumu icmek. Cocuga yediricem tedirginim.

anne sütü değil de keçi sütünden yapmıştım (öyle süt yapacak kadar çok sütüm yoktu hehe), normal yoğurt yapar gibi yaptım. başta inek yoğurdu kullanmıştım maya için. zaten zamanla seyreliyor inek oranı. epey sulu olmuştu

keçiyle anne sütü birbirine en çok benzeyenler. bir de yoğurt biyokimyasını düşününce herhalde aynı şekil yapılır yani. of peynir bile yapılır bence
  • la noix  (04.10.16 14:25:07)
Acaba anne sutunu kaynatmak mi lazim?

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (04.10.16 14:35:23)
@la noix bende oglandan kalani sagmaya calisicam bakalim olacak mi

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (04.10.16 14:36:02)
Kaynatatak yap ama yine sulu olur bence (ben default kaynatiyosundur diye dememistim)

  • la noix  (04.10.16 16:17:24)
baslik garip geldigi icin google amcaya danistim. hippieinside.blogspot.com.tr bircok yerde sutun neredeyse kaynayacak derecede olmasi ama kaynamamasi gerektigini yazmis. 185derece yani kenarlarinda baloncuk oluncaya kadar isitacakmissin ama sut kaynamayacakmis.

  • nax  (04.10.16 18:14:31)
Harika bir fikir. Ailecek tüketim sağlanabilir.

Aklıma not alıyorum :)
  • makarnacanavari  (04.10.16 20:18:59)
Bu arada benim sipaya sutu de biberonla verdigimizden ben sicaklik testi icin tadiyodum sutumu mecburen, gayet tatliydi

  • la noix  (04.10.16 21:39:36)
@afiyet olsun ikimize de

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (04.10.16 22:16:34)