[]

Başkasının Adına Şahıs Şirketi Kurmak

Merhaba,

Başkasının adına şahıs şirketi kurmak(kişi kardeşi) suç mudur? Suç ise, cezası nedir?

Teşekkürler

Not: Açık soramadım galiba, bahsettiğimiz kişi kardeşinin adına bir şahıs şirketi kuruyor fakat tüm işlemleri kendisi yapıyor. Parayı bir hesaptan diğerine aktarıyor. Kendini çalışan olarak da göstermiyor.

 
şuç değil. şöyleki ancak o şirketi kuran kişi işlem yapanı şikayet ederse suç olur.

en kötü ihtimal sigortasız kayıtsız çalışmaktan suçlu bulunabilir.
  • orpheus  (03.10.16 23:55:18) 
Imzasiz sirkusuz bir sey yapamaz kuramaz da sirketi


  • kingcyrax  (04.10.16 09:45:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.