Diğer ülkelerde insanlara yargı var mı?Edit: Peki nasıl var?

Türkiye'den örnek vermek gerekirse karadenizliler şöyle doğulular böyle gibi bir genel yargı var.

Bunun gibi yargılar diğer ülkelerde de var mı?
Mesela milanolular şöyle sicilyalılar böyle
yada minesotalılar şöyle ohio lular böyle
İsveçte kuzeyliler böyle güneyliler böyle tarzında...
Edit: peki ne diyorlar örnek vermek gerekirse?

Italyada var, almanyada var, avusturyada var. hindistanda var. united kingdomda var.

  • kuehles blondes  (03.10.16 23:01:47)
peki ne diyorlar örnek vermek gerekirse?

  • basond  (03.10.16 23:02:52)
Almanya'da doğulular var. Ossie'ler gelişmemiştir, kaba konuşurlar, medeni değillerdir.

  • Lim5  (03.10.16 23:06:04)
Her yerde var. Abd ve kanadalılar arasında bile yaygın. Şu mevzunun hikayesine bak mesela mobil.hurriyet.com.tr

  • etki  (03.10.16 23:06:52 ~ 23:07:34)
Italyada
Südtirol luler icin: onlar italyan degil avusturyali/alman
Milanolular icin: soguk nevale, kibirliler
Sicilyalilar icin: mafya ve tembel
Napolililer icin: hirsiz ve mafya.

Avusturyada
Kärntenlilar icin: irkci
Oberösterreich lilar icin: sunger gibi icip bi ise yaramiyolar
Viyanalilar icin: kendilerini begenmisler, her seyden skkayet etmeyi marifet biliyolar

Almanyada
Eski dogulular icin: eski dogulular, yabanci dusmani vb
Bayernliler icin: zengin koyluler
Berlinliler icin: hepsi hipster bunlarin

Hindistanda
Delhililer: irz namus dusmanlari (kadinlara saldirilar cok oldugu icin)
Mumbaililer: irz namus dusmanlari (daha batili olduklari icin ve kadinlar gorexe daha serbest oldugu icin)
Guneyliler icin: ay ne kadar koyular

UK
Liverpool ve manchesterlilara filan: isci bunlar
Iskoclara soylenenler... falan filan.

Cok cok cok kaba hatlariyla boyle.
Mobildeyim, duzeltemiyorum.
  • kuehles blondes  (03.10.16 23:09:39)
her ülkede var neredeyse.
mesela; fransada korsikalılar sevilmez,
belçikada flamanlar ve valonlar birbirini sevmez.
birbirlerini sevmediklerinden her türlü yakıştırmayı yaparlar.
  • seyduna6687  (03.10.16 23:10:19)
ispanya'da katalanlar var mesela. katalanlara ispanyol lazı gibi bir şey diyorlarmış. başka şeyler de diyorlarmış. bu katalanlar ispanya'da ama baya özerk gibi. tam net bilgim de yok sadece kendilerini ayrı gördüklerini biliyorum. dilleri falan farklı. bir de barselona ile madrid farklıymış çok bu yüzden.

  • tiredpanda  (03.10.16 23:25:23)
Cekya'da var. Guneyi, kuzeyi, dogusu, batisi tatli tatli atisiyorlar. Irkcilik gibi degil. En iyi Cekce'yi biz konusuruz derdi var mesela.

  • evrim halkasi  (03.10.16 23:40:38)
Amerikalıların da var.
Güneyliler ırkçı ve enseste meyilli. (Meyilli derken kuzen evliliği de enseste giriyor. Bönlüğü ona bağlıyorlar.)

  • offred  (04.10.16 01:13:33)