ubuntu kaldırıp win7 kurma

yeni aldığımız laptoptan linux çıktı, win7 cd'si takıp bilgisayarı cd'den başlattıktan sonra önyükleme için bir tuşa basıyorum ve ekteki ekranda kalıyor.

birkaç kere denedim ve yaklaşık yarım saattir bir değişiklik yok.windows'ta olduğu gibi bilgisayarıma girip disk biçimlendirme falan yapamıyor muyuz? veya varsa alternatifiniz alırım.

3 saattir deli etti.

cdde sıkıntı olabilir mi? usbden denediniz mi? ayrıca bios ekranının fotolarını buraya atarsanız beraber kontrol ederiz.

  • atymaty  (03.10.16 21:14:37)
@atymaty

bios ekranını birazdan atacağım, bu arada flash bellekte iso formatında win8.1 var usb'den kurulum için işimi görür mü?

edit: bios şu, usb'den başlatmayı de bulamadım hangisidir?

hizliresim.com
  • tolga asp  (03.10.16 21:30:40 ~ 21:37:36)
ulan şu dell bios ekranları beni hasta ediyor. add boot option kısmına tıklayınca usb cihazı felan çıkıyor mu?

ekleme: advenced boot options kısmının da fotosunu atar mısın?
  • atymaty  (03.10.16 21:49:40 ~ 21:54:27)
şu geşilmiş ayarlar;
hizliresim.com

şu da add boot;
hizliresim.com

usb gibi bir şey göremedim, ayrıca o kadar denememe rağmen fotoğraflar bulanık çıktı.
  • tolga asp  (03.10.16 22:04:06)
advenceden "enable legacy option" kısmını tikle peboot ve ubuntunun tikleri kaldırabiliyorsan kaldır. başlangıçta f12 ile başlatmayı dene. windows 8.1 olsun hiç fark etmez

  • atymaty  (03.10.16 22:10:25)
f12'den başlatınca ekran şu;
hizliresim.com

edit: aha bi dk hocam usb sonradan geldi dur deniyorum.
  • tolga asp  (03.10.16 22:25:30 ~ 22:29:04)
şimdi cdden dener misin? bir sonuç alamazsan change boot mode settings kısmına girip bi foto yollayabilirsin. ayrıca bios ekranında secureboot var orayı da fotolarmısın?

  • atymaty  (03.10.16 22:32:15)
diğer bilgisayardan usb'ye şu linkteki işlemleri yapıp boot ettim oldu

burakdemir.com.tr

şuan win8 yükleme ekranındayım. gerçi ürün anahtarım olmadığı için tıkandım ama olsun orası benim sorunum, sonradan girebilirim sanmıştım ama şuan girmemi istiyor.

neyse çok sağol dostum hallettik sayende.
  • tolga asp  (03.10.16 22:42:10)
heh tamam o halde geçmiş olsun. ben deneme yanılma yöntemiyle bişeyleri öğrendiğim için uzaktan yardımlarda biosta tıkanıyorum :) sorunun kalmamasına sevindim. diğer sorununa gelince internetten onu halledersin.

  • atymaty  (03.10.16 22:45:07)
hangi makineyi aldında içinden linux çıktı yaw? ben öyle makine araıyorum bulamıyorum.

  • selam  (04.10.16 11:45:38)
@selam

tam olarak şu;

urun.gittigidiyor.com
  • tolga asp  (04.10.16 16:48:31 ~ 16:49:35)