Isı yalıtımı

Evde açık otopark yüzünden tabandan giren soğuğun etkisini azaltmak istiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yanıt verebilirse sevinirim; taşyünü mü, karbon katkılı eps mi daha etkilidir?

Tasyunu daha iyidir ancak ağır bi malzemedir. Siz anladığım kadarıyla alttan tavana yapacaksınız. Bu durumda ağır malzeme daha sıkıntılı olur. Tutturmak içinde çelik çivi kullanirlarsa bu da maliyet artırır.
İyi bir usta karbonlu eps ile yalıtım yaparsa çok daha iyi bir iş yapmış olursunuz.
Fiyat olarakda fikir vermesi açısından Nerdesiniz bilmiyorum da ben malatyadayim, karbonlu eps takımı 15 lira civarı, işçilikte yine 15 lira civarı. 1 metrekare için.
Mümkünse 20 dns yaptırın yoksa 16 dns'de olabilir.
  • etna  (03.10.16 16:12:26)