[]

günlük konuşma ingilizcesi

öğrenmek istiyorum. öyle akademik okumalar yapmıcam ya da bi ingilizle şekspir hakkında konuşmucam. evde kendi imkanlarımla nasıl geliştirebilirim ingilizcemi?
 
englishcentral diye bir site var bence güzel. voa var. voice of america. bunda da listening iyi gelişir.


  • bir ileti paylastim  (03.10.16 00:26:32) 
gündelik
argo
mahalle jargonu
özel durumlar

vs. gibi ingilizce kelimeleri nerelerden ogrenebiliriz?
  • evimin paspasi  (03.10.16 00:31:47 ~ 00:32:07) 
Dizi izlesen? 9GAG olsun, Reddit olsun, Quora olsun bunlar hep güzel oluşumlar günlük dili görmek adına.


  • offred  (03.10.16 01:31:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.