Takıcı Alet Edevatı

Merhabalar, hani bu takıcıların boncukları, takıları delmek için kullandığı minik matkapların adı nedir? Ne desem bulabilirim bunu?

hocam görmedim ama aklıma gelen

el frezeleri oldu, matkap gibi biraz daha ufak ve çok yüksek devirli buna karşın güçsüz.

bi araştırayım bakayım.

www.hirdavatmarketim.com

el frezesi yazınca ilk marangozların kullandıkları çıkıyor o yanıltmasın sizi.

bu frezelerin, özellikleri 20-30 bin devir dönmesi, çok ince takımlar matkaplar takılabilmesi, elde tutulabilmesi,değişik şekil ve modeller var, esnek milli olanlar falan.

yani bunu isterseniz elinizde tutmayabiliyorsunuz seçtiğiniz modele markaya göre. esnek mili vardır, sadece ufak bişey tutup kalınca bi kalem tutuyormuşsunuz gibi çalışabilirsiniz.

bunun dışında bu insanlar genelde tesbih mesbih tarzı şeyleri yapanlar ufak tornalar kullanır, saatçi tornası gibi.

alacağım şeyler arasında aklımdan çıkmış hatırlattığınız iyi oldu.

çalışırken dikkatli olmak lazım, motor güçsüz dediysek 35 bin devirde çalışıyo affetmez, el parmak ta koparırsın kendini de yaralarsın, gözüne çapakta kaçırırsın. eldiven falan kullanamyın kesinlikle o işte intahar olur. dönen hiç bi makinada eldiven kullanılmaz, torna matkap freze taş motoru, spiral taşlama gibi gibi
  • killerbee  (02.10.16 11:36:42 ~ 11:44:49)