Kedimi box'ına koyamıyorum

Aşısı geldi, resmen kutuya koyamadım diye götüremiyorum. daha önce de çok problem çıkarıyordu. Bugün yine denedim ama artık içim parçalandı zorlamadım daha fazla..

Napacam ben :(

Hadi aşı için Veterineri eve çağırmak bir çözüm ama başka zamanlarda da kutuya koymam gerektiğinde ne yapacağımı bilmiyorum

Ne önerirsiniz ?

ben önce boxu banyoya götürüyorum kediye çaktırmadan. sonra bir şekilde kedi banyoya giriyor. bi şekilde boşluğuna getirip sokuveriyorum.

işlemi banyoda yapma sebebim evin geri kalanından çok daha ufak bir alan ve karyola - koltuk altı gibi yerlere girip sinme şansı yok.
  • niphrodel  (02.10.16 00:12:26)
Kundaklar gibi sarabilirsin, öyle koyarsın.

Ya da kutuyu ağzı yukarı gelecek şekilde dik koyup içine tıkıştır kediyi. Ben benimkine öyle yapıyorum.
  • buff  (02.10.16 00:13:00)
kutuyu dik hale getirip koyuyoruz biz de. iki kişi olursanız iş daha kolay olur.

  • hayirsiz  (02.10.16 00:19:51)
Ödül mamasıyla kandırıyoruz biz.

  • physcos physcos  (02.10.16 00:46:13)
kutuyu dik tutacaksın.
kediyi de önce arka ayaklarından sokarak kutunun içine atacaksın.
eğer kutuyu görünce anlayıp kaçıyorsa ya da kucağa gelmiyorsa, kutuyu ona göstermeden hazırla.
kedinin de üzerine havlu at, öyle yakalamaya çalış.
kaleci/kar eldiveni de giymen iyi olabilir.
bir de seri hareket edeceksin.

yalnız aklında olsun, o plastik taşıma kutularının kapılarını benimkilerden ikisi resmen yüklene yüklene açıyor.
eğer agresifleşiyorsa kutunun ağzını kapadıktan sonra bantla her ihtimale karşı.
  • blatta hiberna  (02.10.16 00:51:09)
Blatta +100

Kutuyu dik koy, kediyi koltuklatından tutup üstten yerleştir. Kutuyu gösterme tabi koyana kadar.

Benimkilerden biri de plastik kapağı açabiliyor bu arada, metal kapaklı aldık sonradan.
  • harzem  (02.10.16 08:18:38)
kundak yöntemi iyidir. Başka bir seçenek ön ayakları kavrayıp başını ve ön ayaklarını koyduğunuz zaman çıkma şansı pek olmaz (anatomik yapı nedeniyle-sakin kedilerde işe yarar hırçınlarda denenmesi el sağlığı açısından zararlıdır).

  • tururo  (02.10.16 10:39:14)