müşteri bulmak/müşteriden parayı alabilmek

şimdi benim yapabileceğim bir kaç iş var, ufak çaplı bir şeyler kurrmak istiyorum, sermaye benim.

temel şu aslında normalde müşterin olur şirket kurarsın. iş sıkıntısı olmaz.

ama eğer müşteri olmadan teknik bir iş yapıyorsan, müşteriyi nasıl bulabiliriz?

bulduk ödeme alma kısmında sıkıntı çıkınca iş yapmasan daha iyi yani. burada kendini nasıl güvenceye alabilir bir şirket?

Web sitesi açmak gerek. Site üzerinden ödeme yapılabilirse daha iyi olur. İşin niteliğine göre değişir.

  • dissendium  (01.10.16 14:29:04)
@dissendum

tam anlamıyla online hizmetler değil aslında, müşteriyle birebir ilişkinin olduğu işler.
  • kurnaz  (01.10.16 14:36:37)
Reklam yapman gerek. Broşür bastır. Dağıt her yere. Kartvizitini ver tanıdıklarına. Dediğim gibi işle ilgili. Daha açık şekilde yazarsan daha fazla yardımcı olunabilir. Beş bin tane teknik iş var.

  • dissendium  (01.10.16 14:39:24 ~ 14:39:38)
İşe başlamadan önce sözleşme hazırlayın ve karşılıklı imzalayin. Kaporasiz ve ara ödemesiz is yapmayın. Misal isin başında kapora %10, iş belirli bir seviyeye geldiğinde %40 ve teslim edildiğinde kalan %50 gibi. İşe, sektöre ve miktara göre bu şekilde kendinizi garantiye alabilirsiniz.

Çek ve senet kabul etmeyin, cezası bile yok gibi.

Kendinizi tanıtıp iş bulmak için sektörel etkinlikleri, eş dost akraba ve online reklam kanallarını, sosyal paylaşım sitelerini kullanabilirsiniz.
  • vampir akrep  (01.10.16 15:02:10)