vok tava yemek tarifleri?

Vok tavada yapılabilecek güzel yemekler,soteler nedir sevgili arkadaşlar?

her türlü öneriye açığım :)

abi sistem bellii kuşbaşı etlerimizi atıyoruz dana yağsız, harlı ateşte miktar olarak çok atmadan, gerekirse az az az atıp mühürlenmesini sağlıyoruz, yani az miktar atıyoruz hoop mühürlenince kenara alıyoruz etler bitene kadar bunu yapıyoruz. hepsi uygun şekilde mühürlendikten sonra , etlerimizi tekrar tavamıza alıp, üstüne eğer seviyosak köri atabiliriz, ama kilit olay şarap

neyse vok tavaya etlerimizi tekrar attık, amacımız mühürlenmesiydi, çevirirken üstüne mantarlarımızı, atıyoruz, onlar suyunu salıyor çekiyor, son olarak bi kızdırıyoruz iyice hem karamelize olsun hafiften hemde şaraba hazırlansın diye 1 su bardağı kadar şarabımızı ekliyoruz yiyoruz. baharat olayı sana kalmış. şarabın kalitesi rengi mühim değil ben kırmızı kullanırım.

tabi renkleri severim ben biberde, kırmızı kapya, sarı, yeşil biber de koyabilirsin.

istersen 5 6 tane arpacık soğan da atabilirsin

şarabı eklemeden önceki aşamada yani mantar suyunu salıp çekince olabilir. şarap yerine başka içkiler de denedim. sen şarapla başla derim.

aynısını tavukla da yapabilirsin ama baharat kombinasyonu değişir. proses değişir. krema konulmalı diyen arkadaşlarımız da var.

ben tavukta köri severim, değişik baharatlar severim, en sonda voktan alıp kaba koyup üstüne kaşar türevi peynirler ekleyip fırına atarım.buda iyidir.

şu değişim çok hoşuma gidiyo şarabı eklemeden normal bi yemek oluyo, ama o şarabı atıp cos diye buharlaştıktan sonra tadı kokusu öyle bi değişiyo ki.

worchestershire sosunu da yakıştırıırm ete. of of of

primitive cookinge merak saldım, taş üstünde et en kısa zamanda deniycem bu arada bi ara bilgi geçeyim. iştahım hazır kabarmışken
  • killerbee  (01.10.16 00:30:51 ~ 00:40:25)