Peavey Vypyr VIP 1 Amfi Tamir Hk.

Merhaba,

Amerika'dan Peavey Vypyr VIP 1 Amfi getirttim. Amfiye amerika prizinden türkiye prizine dönüştürücü takıp çalıştırdıktan sonra amfiden dumanlar çıkmaya başladı. Şu an amfi çalışmıyor ancak fişe taktığımızda amfiden pıt pıt diye ses geliyor ve arkaya doğru ittirince ışıkları bazen yanıyor. Bir kere de 2-3 saniyeliğine gitardan düzgün ses geldi

Peavey marka ile türkiye 'de pek birşey bulamadığım için bu tarz amfileri tamir edecek birileri var mıdır ?

Bir de amfi sizce komple gitmiş midir yoksa bu tarz durumlara karşı bir sigorta gibi sistemi olabilir mi ?

eyvah. nasil bir cevirici kullandin acaba? istanbul'daysan karakoy'de nec'ye gotur.

  • hopeless  (01.10.16 00:02:46)
Prizde 2 ince uç 1 kalın uç vardı, benim ilk taktığım ve duman çıkaran olay iki ince ucu iki kalın uca çevirenleydi. Linktekinin aynısıydı. Sonrasında denediklerimde ise 3 uca da girecek olanla denedim.

mcdn01.gittigidiyor.net

Sanırım sorun ilk taktığım bu siyah küçük şey yüzünden oldu. Nec'e soracağım. Olmaması ihtimaline karşı başka alternatif var mıdır ?
  • calabria  (01.10.16 00:19:02)
evet o ceviriciler tam bi bas belasi, muhtemelen onun yuzunden oldu. nec yapamazsa amfini kucaklayip dukkan dukkan tunel/karakoy civarini dolasacaksin.

  • hopeless  (01.10.16 00:23:58)
selam amerikada voltaj 110 volt 50 hz diye biliyorum ben. türkiye'de de 220 volt 50 hertz, amfinin arkasında voltaj selektörü yokmuydu 110v-220v diye?

bok atmayın dalgaya zira sadece şekil itibari ile çeviriyo ki, uygun voltaj da kullanıldığı taktirde en fazla kısa devre yapar sigortaları attırır, voltajdan bence :D

hehe sen bi dünya kargo parası ver, bi dünya bekle, her gün kargo tracking yap sabah akşam, hasbel kader air cargo'nun elinden sağlam gelebilen bişey çıksın, tak gitarı aç amfiyi cos yapsın gitsin, çok dramatik, ehhe valla sinirlerim bozuldu ondan gülüyorum :D

sigorta olsaydı bu şekilde bişey olması gerekirdi kaç watt olduğunu bilmediğim için amfinin, sağlıklı bakamadım, wattına göre modeli de değişiyor çünkü

www.bonedo.de

ama çıkan koku ve duman iyiye işaret değil. çöp olmuş bile olabilir

sigorta dediğin çıt yapar gider koku ateş mateş çıkarmaz diye tahmin ediyorum
  • killerbee  (01.10.16 00:48:42 ~ 01:22:39)
ataba adaptör alıp kullanacaktın hocam, hiç araştırmadan laps diye fişe takman kötü olmuş.

ufak adaptörün suçu yok amfin 220v destekleseydi kullanabilirdin.
  • mattiadestro  (01.10.16 01:07:47)
@killerbee çok büyük değildi 20W idi ama arkasında bu şekilde bir şey yok. :( Biraz gerçekten yeni gelen şeyin hemen denenmesi heyecanına yenik düştüm ve dediğin gibi bir trajikomik olay yaşandı :D Bu arada yanık kokusu ve duman nereden geldi anlayamadım board yansa sanki bir daha hiç ışık mışık yanmaması gerekirdi gibi geldi. Umarım çöp olmamıştır evde bir dekor olacak durmak zorunda kalmaz

@mattiadestro gerçekten her adaptörün uyacağını düşündüğüm için oldu. Valla suç amfinin zaten bence de :) Sen bunu niye standart yapmazsın ki herkes her yerde kullanabilsin :)
  • calabria  (01.10.16 01:24:03)