İnternetten Mayıs'a kadar B2 seviyesinde ingilizce öğrenebilir miyim?

Merhaba arkadaşlar;
Mayıs ayında bi okula başvuracağım ancak intermediate seviyesinde ingilizce istiyorlar. Kursa gidecek param yok. İngilizce hiç temelim yok denebilir ama kelime ezberleme programlarından elimden geldiğince kelime ezberliyorum. Bir gramer kitabı alarak ve internetteki videoları takip ederek öğrenebilir miyim bu seviyede ingilizce'yi yoksa kurs şart mı?

Kurs sart degil. Internette ingilizceyle ilgili sinirsiz kaynak var. Gramer konularini guzelce kavrayip, kelime calistiktan sonra dizi, film ya da ted konusmalarindan listening kasabilirsin. Bir sorun olursa mesaj atabilirsin. Kolay gelsin.

  • aioniotita  (30.09.16 23:15:12)
@aioniotita Teşekkür ederim hocam, mutlu ettiniz. Boun'un proficiency sınavına gireceğim de master için

  • spartamed  (30.09.16 23:20:18)
Bir şekilde sınavı geçsen bile okurken zorlanırsın hiç temelin yoksa. Hazırlık yılı falan yok mu master'da?

Bu arada günde 1-2 saatle olmaz, aklında bulunsun. O sınav için gereken ingilizce için, ingilizceyle yatıp kalkacaksın. Mayısa kadar başka plan yapma, günde 8 saatini buna ayır. Kelime ezberden çok gramer ve okuma yap ilk 4 ay, sonra da yazmaya başla.
  • harzem  (30.09.16 23:28:15 ~ 23:29:52)
@harzem Evet hazırlık var. İşte hazırlık alabilmek için de B2 seviyesinde bilmenizi istiyorlar. B2 proficiency sorularına baktım da bayağı bayağı paragraflar var. Günde 8 saat ayırabilmem de çok zor, master için de ayrı okuma yapıyorum

  • spartamed  (30.09.16 23:30:04 ~ 23:30:59)
Boğaziçi için yeterli hale gelemezsin maalesef.

  • dissendium  (30.09.16 23:36:34)
Sizi uzmek istemem ama cok mumkun degil. Belki temel seviyede ogrenirsiniz ama uzerine cikamazsiniz. Ote taraftan bu kadar kisa surede kursta da ogrenebileceginizi dusunmuyorum. Bence bir sonraki seneyi dusunun.

  • isitpossible  (01.10.16 18:49:05)
Elbette zor ama imkansız değil bence. Kelime ezberlemek verimli bir yöntem değil. Bol bol okuma yapın. Koca koca paragraflarda boğulun. Mayısa çok var zamanla o paragrafları anlayabilecek duruma gelebilirsiniz.

  • axl  (01.10.16 18:58:41 ~ 18:58:52)
yapamazsın diyene bakma sen. kendini verip adam akıllı çalışırsan yaparsın. asıl kurslar hiçbir şey öğretmiyor. hepsi para tuzağı. sen daha verimli çalışabilirsin.

  • ruhen hastayim ben  (01.10.16 19:12:55)
Kişiye göre değişiyor bu konular. Bazı insanlar dile karşı yeteneksiz veya yetenekli olabiliyor (matematik gibi).

  • s0phiesw0rld  (01.10.16 19:15:03)