elektrikli diş fırçası almaya değer mi?

Şu sıralar çok fırça değiştirdim hiç memnun kalmıyorum temizlemiyorlar araları, elektrikli dış fırçaları tavsiye ediyor mu doktorlar, bir aralar elektrikliler için dişe zarar veriyor deniliyordu, önereceğiniz marka model var mı?

değmez. doktorlar herhangi bir özrü olmayan kişilerin kullanması gereksiz diyor.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (30.09.16 14:24:04)
elektriklileri bilemem ama diş araları için sensodyne'nin düz fırçasları çok iyi.

  • mungojerry  (30.09.16 14:25:03)
ben seneler önce reklamlardan çok süper bir şey olduğu izlenimine kapılıp gaza gelmiştim. almaya eczaneye gittim "olum mal mısın lüzumsuz bişey lan o" tarzı konuşup, geri yollamıştı eczacılar beni.
adam resmen parayı geri çevirdi yani, o kadar gereksiz demek ki.

gittiğim dişçiye de zamanında sormuştum, gerek yok tavsiye ettiğim bir şey değil demişti.
  • naberabi  (30.09.16 14:26:08)
Dis doktoru olan annem bana almak istiyordu, ben pahali diye istemedim. O an kiyamadim yani :D

Ama kendisi ve arkadaslari elektrikli kullaniyolar artik.
  • kuehles blondes  (30.09.16 14:26:56)
Ben kullanıyorum, bayaa memnunum. Braun un bir modeli var çok iyi, normal diş fırçasıyla fırçalayınca o kadar temiz gelmiyor.

  • roket adam  (30.09.16 14:29:55)
braun pro7000 var, ilk aylarda her gün 1 kez kullanıyordum. hakkını yemeyeyim dişler parıl parıl olmuştu, tam renk açılması gibi değil de cilalanmış gibi. beyazlatma, dil temizleme vb bir sürü ayarı var ama hiç birine dokunmadım. hatta dil temizliği için yine normal fırça kullandım. şimdi ayda bir hafta 2-3 kez kullanıyorum, parlatıyor ve hatta lekelenmenin önüne geçiyor gibi.

  • kaichi  (30.09.16 14:52:39 ~ 14:52:58)
Sadece 3 ay kadar kullandim, bana dis eti cekilmesi olarak geri dondu

  • la noix  (30.09.16 15:04:21)
Ege üniversitesi diş hekimliği fakültesi'nde görevli bir prof tarafından tavsiye edildiğinden bu yana kullanıyorum. çok memnunum.

  • teknikekip  (30.09.16 15:35:44)
(bkz: para tuzağı olan şeyler)

curaprox cs 5460 tavsiye ederim.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (30.09.16 15:39:37)
(bkz: diş ipi)

  • insomni4c  (30.09.16 15:43:43)
Verdiğim paraya en çok değen şeyler sıralaması yapsam elektrikli diş fırçası zirveyi zorlar.

  • la rana  (30.09.16 15:46:42)
kesinlikle değer.

bende ucuz versiyonlarından var.
şundan hatta

www.amazon.de

normal fırçaya göre çok daha iyi temizliyor. ek olarak ucu ufak olduğundan en diplere kadar da girebiliyor.

pahalı versiyonlarından ben bunların bir farkını göremedim açıkcası. 5 günde bir şarj istiyor ama unutmayın.
  • kurnaz  (30.09.16 17:10:19)
bence değer. en ucuz oral b ve floss effect başlığı kullanıyorum. normal fırça ile bu kadar temizlenmiyor.
bastırmazsan tehlikesi yok.

  • sttc  (30.09.16 22:11:27)
Valla ben çok sigara ve kahve içtiğim için almıştım gayet güzel bence. Tabi dikkatli kullanmak lazım.

  • chiper  (30.09.16 22:18:10)
Aralari temizlemek icin diş ipinden baska care yok. Falat söylemek lazim ki braunun elektrikli aletleri normal fırçalara göre cok daha iyi.

  • karacigerim vur kadehlere  (30.09.16 22:28:10)