uyuz köpeği nasıl taşırım?

merhaba, besleme yaptığımız arazide bu akşam yeni bir köpek gördüm. tahminimce 5-6 aylık, ileri seviyede (ama çok acılı, kanlı değil) uyuzu var. veterinere fotoğraflarını gönderdim ve 7-10 gün arası tedavi gerektiğini söyledi.
şimdi bu köpeği nasıl muhafaza ederek, en doğru şekilde veterinere ulaştırabilirim?
aracım var, köpek kutum yok, sokak hayvanı muhtemelen rahat durmayacak ama çok halsiz zaten. köfte parçalarını elimle uzatarak yattığı yerden ben besledim.

ne yapabilirim, öneriniz var mı?

bence o köpek arabada rahat durur. arabaya bir şey serip alabilirsiniz. baktınız rahat durmuyor sedaped verin veterinize danışıp. yani tahmini kilosuna göre ne kadar vermek gerekir falan o söyler. ilaç hayvanı mayıştırıyor. işinizi görebilir.

  • cinayet saati  (29.09.16 20:55:48)
Eski carsaf veya battaniye gibi birseye sararak tasimayi deneyebilirsiniz. Internette gordugum hasta kopek operasyonlarinda hep oyle tasiyorlar.

  • innerbliss  (29.09.16 22:05:53)
Varsa veterinerinizden ödünç köpek kafesi de isteyebilirsiniz.

  • balik kraker  (29.09.16 23:30:35)