Normal kitap mı, e-kitap mı?

Merhaba,

İş yoğunluğuna, sosyal aktivitelere göre değişiklik gösterse de ayda en az 5 kitap okumaya çalışıyorum.

Kitabı kütüphaneme katmak ve kütüphanemi zenginleştirmek de amaçlarımdan biri olduğundan 'e-book' olayına hep mesafeli yaklaştım. Fakat son zamanlarda e-kitap okumanın uzun ya da kısa yolculuklarda daha pratik olabileceğini düşünmeye başladım.

Kütüphane konusunda benim gibi düşündüğü halde 'kindle' alanlar varsa; yola kitap ile mi devam etmeli, yoksa kindle ile mi?

E-kitap gerçekten çok kullanışlı ama uzun vadede göze daha çok zarar veriyor. Zor bir karar...

  • fragile lady  (29.09.16 20:07:58)
E-Kitap kitap değil.

  • angelus  (29.09.16 20:45:20)
Ben ikisini de kullanıyorum. Yolculuklarda veya metroda vs Kindle çok kullanışlı

  • mutlusismankedi2015  (29.09.16 21:26:42)
kindle kullandım ama normal kitabı tercih ederim :)

  • burya  (29.09.16 21:41:01)
ikisini de kullanabiliriz :) yerine göre basılı kitap yerine göre ekitap daha işlevsel

  • freebird5406_2  (29.09.16 21:44:02)
kindle alalı normal kitap almıyorum

  • cedex  (29.09.16 23:21:39)
E-kitabın kitap olmadığını söyleyen halt etmiş.

E-kitap olarak bulamadığım ya da bulduğum e-kitabın yazım yanlışlarından okunmayacak halde olduğu durumlar haricinde normal kitap almıyorum artık. Kindle kolaylıktır.
  • devilred  (29.09.16 23:28:50)
ikisi arasında fiyat farkı hemen hemen yok, onun için basılı kitap almak daha mantıklı tabii fiyat karşılaştırması için meşru olmayan e-kitap içerikleri kast etmiyorum.

  • gezegen olan pluton  (29.09.16 23:35:52)
ekonomik açıdan daha avantajlı(korsan kullanılırsa)

yanında binlerce kitap taşıyabilirsin

bir kelime ya da cümlenin geçtiği sayfayı normal kitapta bulmak için tek tek sayfalara bakman gerekirken e-book'ta arama fonksiyonunu kullanabilirsin.

ayrıca ebook için de sanal bir kütüphane oluşturabilirsin.
  • qazwsx  (29.09.16 23:45:47)
kindle.

  • zgrydn  (30.09.16 00:07:29)