Klozet kapağını nasıl açıp kapatıyorsunuz?

Hadi evde bir parça peçeteyle kaldırıyorum/indiriyorum da dışarıdakilere dokunasım gelmiyor. Hele ki bazılarını açıyorum geri düşüyor, bir daha hamle yapasım gelmiyor :/

ayakkabı ucuyla tabii ki!

  • excespeace  (29.09.16 15:15:15)
evdekini elle, iş yerindekini 3 kat tuvalet kağıdı ile.

çok iğrenmiyorum, çünkü işimi hallettikten sonra elimi iyice yıkarım.
  • himmet dayi  (29.09.16 15:16:12)
senin evde yaptığını dışarıda yapıyorum. bir parça değil de, 2-3 parça alıyorum peçeteyi. elimin hiçbir şekilde temas etmediği bir durum yani. abartmaya gerek yok.

  • nathanieltroy  (29.09.16 15:16:36)
ayakkabı ucuda neymiş yaa azcık kibar olun peçeteyle kaldırıyorum ben korkma ölmezsin.

  • yue  (29.09.16 15:16:45)
Her yerde tuvalet kagidiyla aciyorum. Tuvalet kagidi yoksa zaten girmiyorum.

  • stavro  (29.09.16 15:29:07)
Ayakkabı +1

  • razvan rat  (29.09.16 15:31:00)
valla öyle üzerine işenmiş iğrenç bar tuvaleti falan değilse elimle açarım. ne de olsa sonra yıkıyorum elimi. bazı yanıtlar çok tuhaf.

  • sir gawain  (29.09.16 15:32:23 ~ 15:32:45)
evde elimle kağıtsız, dışarda açma gereği duymuyorum çünkü oturarak işiyorum bence siz de öyle yapın

evde açma sebebim de temizlemek
  • mukrime  (29.09.16 15:33:35 ~ 15:34:07)
tuvalet kağıdını anlarım da ayakkabıyla açmak şahsen fazla iğrenç. o ayakkabıyı evde, evinin içinde tutuyorsun sonuçta. bakteriyse dert, o bakteri eve girmiş oluyor.

  • windowsguvenlikduvari  (29.09.16 15:34:58)
evden tuvaletimi yapmadan çıkmam. bu sebepten bazen işe geç kaldığım oluyor.
işemek için kapağı ayakkabımın burnu ile kaldırıyorum.
başkasının evinde ise tuvalet kağıdı yardımı ile.
askerde nasıl sıçılırın ciddi ciddi tarifini yapan astsubayları görünce gülmeyin.
tuvalet kağıdı yerine daşla götünü silip atanlardan dolayı tıkanan gider borularını duyarsanız gülmeyin.
gerçek bu, bu ülkenin büyük kısmının tuvalet eğitimi alması lazım.
umumi tuvaletleri düşünün işte.
  • seyduna6687  (29.09.16 15:45:19)
Evde elle açıyorum, işi hallettikten sonra ellerimi yıkıyorum sonra klozet kapağını kapatıyorum, sessiz kapanan kapak olduğu için bir dokunuş yetiyor. Sonrasında da sifona basıyorum.

İş yerinde ise kapağı genelde yan tarafından kaldırıp açıyorum ve de kapatıp sifonu çekiyorum.
  • Tutkun  (29.09.16 15:48:59)
Ayakkabı ile açma olayını yeni duyuyorum. Tam Türk işi yöntemmiş.

Evdekini elle açıyorum, temizlik benim için önemli, o yüzden içim rahat o konuda. Dışarıda kapalı hiç görmedim açıkçası. Peçete ile açmak +1
  • dessy  (29.09.16 15:49:47)
evdekini elimle açıyorum. dışarıdakinin üstünden işiyorum.

  • aşksız prens  (29.09.16 16:47:13 ~ 16:48:49)
ne kadar cok "okuz" var su ulkede! bunlar yuzunden cogu yerde (avm, bar-cafe, akaryakıt vb) yerlerde tuvaleti kullanamiyoruz iste bu yuzden!

  • kamyonsans  (29.09.16 16:58:46)
valla mutfaklardaki bakteri sayısının banyolardakinden fazla olduğunu duymuştum. bir kere aşırı hassas olmamak gerek. bu başta takıntılı bir ruh haline sürükler insanı. evimizdeki banyo çok şükür çiçekler gibi koktuğundan elimle açıyorum. sonunda zaten elimizi de yeterince yıkadığımızdan sorun değil. avm'lerde falan ayakkabı ile açmak yeterli oluyor.

çiçek gibi kısmına şunu ekleyeyim. oturur yere, sırtımı duvara dayar, yaş pasta bile yiyebilirim yani banyoda. bazen evin en sessiz yeri olduğundan, ve kaçış gerektiğinde kullanıyorum. çöküyorum bir köşeye elde cep telefonu takılıyorum yani. tabi alaturka bir tuvalet olsa idi bunu yapamazdım. :) bana da aşırı itici gelen yer alaturka tuvaletlerdir.

dipnot: ayakkabı olayını garipseyenler dumur etti beni. ki zaten ayakkabı ile girilen yerler oluyor oralar. ee sorun ne? zaten ayakkabının değdiği yere, kimsenin bir yeri değmiyor ki mantıksal olarak...
  • matrix  (29.09.16 17:04:17 ~ 17:05:46)