yeni evlenen insanlar neden kilo alır?

yeni evlenen insanlar neden kilo alırlar?

1- üzerlerine gelen bir rahatlama hissinden dolayı mı?

2- stresten mi? ulan biz ne bok ettik evlendik, şimdi bir sürü sorumluluk stresinden mi?

Flörtleşme bitince bakım da bitiyor.

  • arnold schwarzeneger  (28.09.16 09:09:20)
rehavet. artık millete kendimi beğendirmek zorunda değilim. çok büyük bir hata yapmadığım müddetçe partnerim garanti.

  • nickini degistiren yazar  (28.09.16 09:11:06)
benzer bir durum memurlarda da var. çok büyük bir hata yapmadığı müddetçe maaş garanti. o yüzden çok çalışmasına gerek yok.

  • nickini degistiren yazar  (28.09.16 09:13:39)
ya rehavet olduğunu düşünmüyorum. çünkü çoğu insan evlenmeden önce de süper süper dikkat etmiyor kilosuna adamlar sürekli diyette değil yani. bence birden fazla nedeni var, birincisi yaş alıyoruz, yani evlenene kadar 30ları buluyor, e o zamana kadar ay ben yazları kilo veriyoruuumlar bitiyor, yağlar üstünde daha kolay kalmaya başlıyor. sonra düzensiz ve atıştırma alışkanlığından bütün gece birlikte yemek yemeye dikey geçiş yapılıyor, gerçekten ilk başta kimse umursamıyordur aç bir film şu cipsi gömelim diye diye tombili olunuyor işte.

  • freya  (28.09.16 09:16:41 ~ 09:17:13)
Büyük ihtimalle ev yemeği, hatta sağlıksız ev yemeğinden dolayı.

Yağlı ve hamurlu yemekleri dayıyorlar hızlı yapılıyor diye.
  • piremses  (28.09.16 09:20:51)
Evlerinde anneleri sağlıklı yemek pişirirken kendi başlarına kalınca mütemadiyen yok mantarlı tagliatelle, yok lazanya, hadi sıkıldık milföy oh mis tavuklu pie gibi şeyler pişirmekten.

  • whoosie  (28.09.16 09:21:29 ~ 09:22:06)
benim gördüğüm bekaretini yeni kaybeden hatunlar aniden 5-6 kilo alabiliyor. hormonal tarzda birşey olabilir ya da stres, değişikliğin etkisi falan.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (28.09.16 09:24:03)
düzenli seks

  • bir bucuk adana  (28.09.16 09:26:13)
duyulmasi gerektigi kadar +1

ilk sene en az 5 çeşit koyardım masaya, kahvaltıya ıspanaklı gözlemeler, zeytinli ekmekler, tatlılar... şehir değiştirdiğimiz için iş bulamadım biraz ondan kaynaklandı. bi de g.t kadar küçücük ilçeye taşındık onun da depresyonu oldu tabii. habire internetten tarif deniyordum. hatta gaza gelip yemek bloğu açtım. sonra baktık olmayacak böyle bıraktım. eşim göbek yapmış oldu tabii çoktan. şimdi bir çeşit yemek + salata o kadar. misafir gelmediği sürece asla börek tatlı işine girmiyorum. zaten vaktim de yok.
  • yue  (28.09.16 09:31:47 ~ 09:33:10)
Bekarken yaşadığın hareketli hayat kendini daha sakin bir hayata bırakıyor, işten eve, evden işe gidiyorsun ama hareketlerin kısıtlanırken boğazını da kısmadığın için kilo alıyorsun.

  • Tutkun  (28.09.16 09:39:31)
Bazıları için: Evlilik insanı kalıplara sokuyor, bazı hobileri engelliyor sporu-hareketi azaltıyor, yeni serotonin kaynakları gerekiyor. Yemek bu noktada çok kolay bir kaçış noktası oluyor, bulduğunu yiyorsun. Bir de erkekler genelde bekarken para vererek yedikleri şeyleri evde tencereyle bulunca 2-3 tabak yiyorlar. Son olarak: çoğu insan bekarken ekmek-tatlı gibi şeyleri pek almaz. Evli olunca bunlar çok bol alınıyor misafir ağırlanırken filan yemek ana konu başlığı oluyor ve tüm bunlar birleşince mide genişleyip kendini besleyen bir sürece dönüşüyor.

  • 507  (28.09.16 09:54:45 ~ 09:57:22)
ya bence yeni olduğu için daha özenli yemekler daha lezzetli daha şişmanlatıcı şeyler yapılıyor.
biz erkek arkadaşımla ilişkinin başına her akşam marketten 100 liralık gıda alışverişi yapardık öküz gibi şişmanladık sonra ilişki yıllandı şimdi evde kabak var

  • neira  (28.09.16 09:56:19)
bence salıvermek. çevremde uzun süredir evli olup gayet fit olan insanlar var. tamam iş güç yüzünden spor yapmak zor olabilir ama yediklerine dikkat etmek bile yeterli olabilir.

  • tute  (28.09.16 09:57:01)
whoosie +1
yemek düzenleri değişiyor.

  • lazpalle  (28.09.16 10:11:50)
Evli bi hanım arkadaştan geliyor:

"Bekarken akşamları tostla salatayla geçiştiriyodum, evlenince öyle olmuyo ki. Çorbasıı, ana yemeğiii, pilavıı, salatasııı, tatlısıı.. yemekten sonra meyvesiii.. Bi de haftasonları size gelcez diyenler oluyor, döktürüyosun. Sonra artanları iki kişi bitirmeye çalışıyosun."

Birkaç ay içinde 6 kilo almış
  • mandalina kokusu  (28.09.16 10:23:14)
mandalina +1

tekken eve gelince bir sey yemiyorum. ama cift olunca duzenli yeme hali oluyor. hem de saat gec olmus oluyor.
  • jimicik  (28.09.16 10:31:33)
mandalina kokusu +1
evlendikten sonra dogru duzgun ve duzenli yemek yemeye basliyorsun

  • kassiopeia  (28.09.16 10:34:51)
want2die +1

evlendikten sonra bakımlı olmaya devam eden arkadaşlarım/tanıdıklarım da var ama genel olarak kadınların da erkeklerin de evlendikten sonra çirkinleştiğini görüyorum ben. sanırım bu insanların kendilerine saygıları yok, evlenmeden önceki hayatlarında yalnızca karşı cinsi etkilemek, eş bulabilmek için bakıyorlar kendilerine. e evlenince de nihai amaçlarına eriştikleri için salıyorlar.
  • köstebek kurabiye  (28.09.16 11:18:03)
Biz almadık. Ama spor yapiyoruz cokca.

Misafir gelince ustruplu yemek yapildigi dogru. Ben yemedigim ve yiyemeyecegim icerigi bana cok yemekler yaptim ama artinca oturup yemedik tabii :D paketleyip misafire veriyorum ben, onlara yapildi zaten kofteler, pilavlar.

Bazen kadin diger dogum kontrolerinden haplara gecince kiloda bir dengesizlik olabiliyor.
  • shadowcat  (28.09.16 11:43:58)
Sadece seks. Sanki evlenmeden önce çubuk krakerle besleniyor insanlar.

  • dissendium  (28.09.16 12:26:49)
Her akşam misafir gelen haftalar oldu. Her akşam. hepsiyle misafir menüsü (çorba, ara sıcak, ana yemek, tatlı, meyve, eser miktarda alkol) yenince kilo otomatik geliyor.

HER AKŞAM LAN HER AKŞAM!
  • babilbaligi  (28.09.16 14:46:13)
2 numara geçerli bizim için, "Dur bir salalım ohh!" olmadı yani. Rahat ana-baba evinden çıkıp ev geçindirme+evi çekip çevirme+biriyle birlikte yaşamaya çalışma stresini yenmek için yemeğe yöneldim. Ev-iş git gel trafik vs derken hareket de birden azaldı, yaşam standartlarımız düştü resmen. Sigara içiyor olsam maaşı sigaraya yatırabilir, alkol alıyor olsam alkolik olabilirdim. Yemekle ilgili genel bir bastırma, duygusal olarak yemeğe yönelme sıkıntım vardı bu streslerle birlikte tavan yaptı kısacası.

  • Sulfoxaflor  (28.09.16 19:52:36)
Herkes sporu bıraktığı için kilo alıyormuş. Taraktan oluyo arkadaş. Hormonunu bozuyo adamın demek

  • fatih baker  (28.09.16 22:26:10)