los angeles - las vegas tatil plani

selam beyler 9 ekim -19 ekim arasi bi arkadasimla amerikaya gidicez. aklimda suan bu iki sehir var fakat hala dogru dugzun bir plan yapamadik. tecrubesi olanlardan her turlu fikre acigiz. napalim hangi sehirlere gecelim nerde kalalim nereyi gorelim nerde alisveris yapalim yiyelim filan kisacasi kumar da dahil hersey.

not 25-28 iki erkegiz

öncelikle 10 günün en az 5 gününü Las Vegasa ayırın derim. (Bu yıl 2 hafta sadece orada kaldım.)
Kalan 5 gününde araba kiralayın. LasVegas yakınında RedRock canyona uygrayın (Grand Canyonu onermem) Ordan yol üstü devam ederek 4 saat sonra Los angeles'da 2,5 gün kalın. 1 günü Universal Studio'larına ayırın 1 günde Santa Monica Holiwood Bolvarı Venice Beachi gezersiniz.
Sonra araba ile San Diego'ya geçin 1,5 gün civarı burada takılın. 1 gece Meksikaya geçin (tijuana) ;) sonra gelirsiniz.
  • isminivermekistemeyensuser  (27.09.16 22:38:39)
las vegas'ta yapacaklarınıza bağlı. hangover gibi takılacaksanız uzun olması tamam. ama fazla para harcamak istemeyecek naif kalacaksanız 5 gün çok fazla. 1 gün bile yeter.

san francisco 2-3 gün.
los angeles 3-6 gün.
gezilecek yerler bulunabilir. google.

( san diego ve meksika dahil edilebilir ama güneyde olmaları yolda vakit kaybı demek. çok da şart değil bunlar bence)
  • 507  (27.09.16 23:55:35 ~ 23:56:20)
507 +1

yol seviyorsaniz, grand canyon da dahil edilebir ama south rim'den.
las vegas'ta kumar vs olmayacaksa 1-2 gun yeter. strip, red canyon bir de outletler var zaten.

bence 10 gun ise san francisco yapmak da iyi olabilir.

hizli ve tempolu seyahat edecekseniz: los angeles-san francisco-las vegas-grand canyon-los angeles loopu iyi olabilir.
Yavas seyahat icin: los angeles-las vegas belki san francisco.

kalacak yer konusunda:las vegas icin tuscany suites, grand canyon icin Tusayan best western, los angeles icin koreatown, silver lakes bolgesinde oteller ya da airbnb olabilir.

los angeles'ta getty museum, santa monica pier, rodeo drive, venice beach, sunset boulevard, hollywood

grand canyon'da bright angel trail

las vegas'ta saydim zaten, olmazsa olmazlar.
  • cedex  (28.09.16 08:20:34)