kışın dondurma satılır mı? cevap evetse öneriniz var mı?

sb

dışardayken aklına gelmiyor ama bi yerde yemekten sonra tatlının üzerine konunca gidiyor.

  • sttc  (27.09.16 00:28:44)
satılır.

Boğaz enfeksiyonunuz yoksa, abartmadan 365 gün yiyebilirsiniz...

.
  • kartallar yuksek ucar  (27.09.16 00:32:03)
Turkiye de zor.hepimiz dondurma yeme bogazlarin siser diye buyutulduk.yazin rekor kiran dondurmaciya az evvel girdim kimse yok.bir kilo diyince adamda sasirdi.

  • duptıs  (27.09.16 00:34:00)
peki satmak için önerileriniz var mı? satamıyoruz da artık:)

  • velasco  (27.09.16 00:40:11)
satılır ya. benim canım çekiyo bazen. çok satmaz ama satar. yüksek gelir grubunun fazla olduğu yerde çok, az ise az satar. insanlar dondurmayı yiyince hemen hasta olcaz sanıyolar. sanki bakteri kürü yiyoruz anasını satiyim.

  • kurnaz  (27.09.16 00:40:49)
dondurma kızartması diye bişey var. merak edip deneyen çıkabilir. hem kızartma deyince karın doyurucu bi imaj veriyor.

  • sttc  (27.09.16 00:45:04)
dondurmayı nerede satmaya çalışıyorsunuz...süpermarket mi, pastahane mi önce bunu öğrenmek lazım...haliyle kimsenin aklına dondurma almak gelmez kışın ancak gözlerine sokman gerekir ne biliyim mesela mekana bütçe varsa güzel tasarımlı, bütçe yoksa word'ten hallice "biliyor musunuz?" yazıları yapardım...atıyorum satamadığım dondurma ile beraber 3-4 ürün belirler onlar hakkında yazılar asardım...veya çapraz promosyon...ne biliyim bin tane şey yapılır :)

  • gkhT  (27.09.16 00:48:49)
@velasco

dondurmacı mısınız? o zaman az ortaya karışık yapıyorum.

1 top alana bir top bedava.
dondurmanın çocuklar için çok sağlıklı olduğu vurgusu.
yanına ufak oyuncak verebilirsiniz.
  • kurnaz  (27.09.16 00:50:18)
@kurnaz. evet dondurma satıyoruz. market, pastane. gördüğünüz her yerde.

  • velasco  (27.09.16 00:56:15)
Abi dogru duzgun gelato yapiyorsan bizim ev haftada 1 kilo tuketir ver adresi neredeysen cikar gelirim herkesede reklamini yaparim.italyadan turkiye ye dondurma tasiyan bir aileyiz biz.guzel sade marasada bayiliriz.

Ama genele bakarsan dondurma isi kisin zor boza,sahlep,profiterol yardir gitsin.
  • duptıs  (27.09.16 00:57:45)
düzgün kaliteli dondurmayı iyi fiyata satarsan açılır. cezayirdeyim burada sadece dondurma satan dükkanlar var. adam başka hiç bi şey satmıyor. değişik külahlar filan var. çeşit çeşit dondurma var millet yemeğe pastaneye gider gibi ailesini alıp gidip masalara oturup dondurma yiyor.

ama dondurmalar kalteli.
  • ergenpezeveng  (27.09.16 01:01:03)
abi anladığım kadarıyla bir markasınız ben bu işlerde en çok işe yarayan olayın coca cola kampanyaları olduğunu gördüm...eğer süpermarketlere girebiliyorsanız satın alma uzmanı ile konuşarak dondurma için kampanyaya özel bir kasa aktivite planlayın...işte atıyorum...27 eylül - 8 ekim tarihleri arasında 1 lt coca + 2 lt x marka dondurma birlikte sadece 3.95 gibi veya 10 tl ve katlarında alışveriş yapan müşterilere özel 2 lt x marka dondurma 5.95 yerine 3.95 gibi.....ayrıca bulunduğunuz süpermarketlerin iyi cirolu mağazalarına stand açabilirsiniz....oralardaki arkadaşlar kurnaz'ın dediklerini direk müşteriyle yapabilir...çocuklara dondurma ikram eder, oyuncak verir vs. bunlar süpermarket için ama pastane için çok daha farklı şeyler yapılabilir..

  • gkhT  (27.09.16 01:03:22 ~ 01:04:12)
@gkht. aynen. nokta atışı yaptın.

  • velasco  (27.09.16 01:08:13)
Satilir. Mua kadar guzelseniz 4 mevsim satilir.

  • bruceandwayne  (27.09.16 01:43:07)
Satılır tabii ki. Çeşitli kafalarla, hurafelerle falan kış aylarında dondurmadan uzak kaldık. Soğukta gezerken insanın soğuk bir şey çekmiyor canı pek fakat evde bulunması lazım hep. Mis gibi. Dondurmanın mevsimi olmaz. Öldüren yaz sıcağında çay içen milletin, soğuk havada dondurma yememesi garip.

Kışın, soğukta dondurma yiyin. Harareti alır :D
  • nawar  (27.09.16 01:52:54)
kışın dondurmanın ustune sıcak sos yaparsınız, çikolata, karamel, frambuaz ne bileyim. ustunu de fındığa batırırsınız muhteşem olur.

  • nice tnetennba  (27.09.16 01:58:35)
Salepli dondurma? Kışın salep içilir ya...

  • sutlu nescafe  (27.09.16 08:10:40)
belli dondurma puanı biriktirene pokemon karakteri hediye edin kapış kapış gider.

  • yue  (27.09.16 08:18:05)
Kış meyveleri ya da kışı anımsatan baharatlarla yapılmış dondurmaları deneyebilirsiniz. Elma, tarçın, karanfil, portakal gibi.

  • fotrsapka  (27.09.16 08:39:09)
o zaman kısın tatlı sat dondurmayı yanında sat

  • sevisgenturk  (27.09.16 09:07:41)
AVM'de falan olursa satılabilir, yine de yazın yaptığın cironun çeyreğini yapamazsın. Halkın genel görüşü kışın dondurma yenmez, bunu görüşü yıkmak çok zor. Ailemdeki çocuklar da dahil çoğu insanın kışın dondurma yemek aklına bile gelmez.

Bizim burada bir balıkçı var, kışın balık satıyor, yaz olunca da maraş dondurma satıyor.

sevisgen'in dediği gibi kışın da tatlı satarsın.
  • Tutkun  (27.09.16 10:25:59)
Bir tanıdığım o piyasayı canlandırmak istedi ama Türkiye'de istediğin seviyede yürümez. Uzun süre zararı göze alman gerekebilir.

  • arnold schwarzeneger  (27.09.16 10:36:00)
kadını gösterren g. pardon donduymayı gösteren sosudur, çeşitli soslar, fındık fıstık sunum şart :)

bu arada ben bile çok sevsem ve en sevdiğim dondurma 1 çeşit ve dibimde sürekli gittiğim markette satılıyor olsada ben bile pek tercih etmiyorum, canım istemiyo kışın ama boza sahlep takılıyorum iyi oluyo.
  • killerbee  (27.09.16 10:41:43 ~ 10:43:23)
Yani ilgi çekici, farklı bir şey olmalı. Yoksa satılmaz. İtalyan dondurması var azurro mı ne o satar belki, baklavanın künefenin, helvanın, en çok da wafflenin yanında satar. Yılbaşında kampanya yaparsanız satar.

  • petekpare  (27.09.16 11:19:53)
duzenli aldigim yerler satmaya devam ediyor kisin da ama cesit cok azaliyor

  • kamyonsans  (27.09.16 11:24:34)