Ranzada çişinizi nasıl şeyediyosunuz lan?

şu ranzalar var ya, ister altlı üstlü yataklı olanlar ister bu altı boş olup üstü yatak olanlar(alm: hochbett), bunlarda gece filan çişiniz gelince napıyosunuz abi?

ben şunun genişinden almayı düşündüm.
www.ikea.com.tr

hatta şu daha güzel
www.ikea.com

ama gece çişe üşenirim uykum kaçar diye almadım.

var mı bunun çözümü? ya da alışıyo mu insan?

not: şişe demeyin.

Yetiskin bezi

  • Ufuk  (27.09.16 00:19:15)
Gece isemek icin uyanir mi insan?

  • baharat  (27.09.16 00:20:05)
bu soğukta işerken illa ki kaçacak o uyku zaten. boşver. almak istiyorsan al.

  • ruhen hastayim ben  (27.09.16 00:20:51)
@baharat

ben uyanabiliyorum. ama geceden ziyade sabaha karşı daha uygun zaman dilimi.
  • kurnaz  (27.09.16 00:21:11)
gece tuvalete kalkan biri değilim ama bi dönem bu tip yatakta yatmıştım yurtta. tırmanıp inmesi o kadar zor ve saçma ki. normalde masada değil yatakta takılan biriyim, çay, kahve, laptop, fiş, yiyecek al getir götür o kadar zor ki inip çıkmak.

ben alışamamıştım malesef.
ha bi de tavana yakın oluyosun, bazı durumlarda sıkıntı yaratıyor :/
  • sttc  (27.09.16 00:26:15 ~ 00:26:56)
abi o merdivenlerden düşersin. alt kat ile birleşik merdivenlilerden alacaksın. hemde yer kaplamaz. uyumadan hemen önce su içmezsen gece uyanmazsın ama içtin diyelim oradan ineceksin :D bizde 20 yıldır falan var. bazen sürünerek inip çıkıyorum alışırsın yani 2şerli falan çıkarsın ileride. korkma.

cknmobilya.com şuna benzer bişey var bizde.
  • freetakilir  (27.09.16 00:27:36 ~ 00:28:44)
en son askerde ranzada yattım ve yukarıdaydım. merdivenden inmeye üşenip yere atlıyordum bazen ki tavsiye ederim. direk çözüm.

  • rain when i die  (27.09.16 00:33:33)
@rrain

abi atlarsam kırarım ben kolu bacağı.
  • kurnaz  (27.09.16 00:41:36)
yatmadan önce çişini yapınca sabaha kadar bir daha gelmiyor. hiç gece çiş için yataktan çıktığımı hatırlamıyorum.

  • matrix  (27.09.16 00:43:58)
Askerde 4 ay boyunca üst ranzada yattım. Hop inip hop zıplıyodum. Çişim varken inmeye üşendiğimi falan hiç hatırlamıyorum. Yüzüstü betona çakılmışlığım da var ama hiç kaza bela olmadı. Alışıyor demek ki insan.

  • IncredibleMau  (27.09.16 01:16:32)
İsemeye usenir mi la insan, kalkip tuvalete gidiyoruz; ilerde prostat olmamak icin.

  • bruceandwayne  (27.09.16 01:42:04)
ben şu an oturduğum yerden tuvalete gitmeye üşeniyorum son iki saattir orda olsam kesin üşenirdim, ama yatarken benim de hiç çişim gelmez yılda bir falan belki kalkıyorumdur işemeye o bile yoktur yani

  • nundu  (27.09.16 01:46:12)
15 sene filan ranzanın üstünde yattım hiç böyle bir sorunum olmadı.

  • nedendir bilinmez  (27.09.16 09:35:38)
aslında güzel fikirmiş. hem yukarısı daha sıcak olur.
ama sevişme durumlarında bazı pozisyonları yapamazsın :)

  • supermatik  (27.09.16 09:53:20)
5 sene yurtta kaldım. Böyle bir sorun yaşamadım, yaşayana da rastlamadım.

  • petekpare  (27.09.16 09:59:12)
Useniyor insan evet. Usene usene kalkiyorsun.

  • stavro  (27.09.16 09:59:48)
2 sene yurtta, 5.5 ay askerde ranzada yattım. Hiç merdiven kullanmadım. Yoktu zaten.

Yurtta gece kalkıyorsam gürültü olmasın diye yere değil sandalyeye atılıyordum.
  • zombi  (27.09.16 10:23:04 ~ 10:23:20)
Yatmadan en az 2 saat öncesine kadar yeme-içmeyi kes. Böylece çişin gelmez ve sorunu kökünden halledersin.

  • iwasbornonamountainside  (27.09.16 12:40:14)
@olum herkesin mi kocaman mesanesi var anlamadım ki.

gerçi ben akşamları spora gittiğimden 1 ltye yakın su içmiş oluyorum onunda etkisi oluyor. gerçi 2 saat sonrasına yatıyorum ama etkisi devam ediyo sanırsam.

akşam sıvıyı kesemiyorum ondan.
  • kurnaz  (27.09.16 13:22:52)