firefox veya explorer

Her gün aynı saatte belirli bir web sayfasının otomatik olarak açılmasını istersem, ne yapmam gerekir?

not1: daha açık olmak gerekirse hergün 12:00'da www.indragandi.com'un açılmasını istiyorum. saçma sapan şeyler satılırken hatırlayıp bakıyorum, süper mallar ucuza kapış kapış giderken o gün bakmayı unutmuş oluyorum, ertesi gün görüp delleniyorum.

not2: tercihan firefox. teşekkürler.

eger windows daysan soyle olabilir, kucuk bir bat yaz.
iexplore www.indragandi.com veya firefox www.ingragandi.com

bunu save et bir yere bat olarak.

sonra task scheduler'i ac, de ki her gun baslangic saati 12:00 olacak ve bunu her gun yapacaksin de. bu kadar. umarim isini gorur.

-sonradan gelen edit-
eger windows scripting host ile yapayim dersen yine favori editorunu aciyorsun:

su satirlayi kopyaliyorsun:

Set objShell = CreateObject("Wscript.Shell")
objShell.Run("firefox.exe www.indragandi.com")

bunu artik istedigin bir sekilde kaydet, extension .vbs olacak, bu sefer bunu goster task scheduler'a.

bu sefer de linux tarafina bakalim:

kucuk bir where veya whereis once:
$whereis firefox
firefox: /usr/local/bin/firefox

crontab -e yapip:
00 12 * * * /usr/local/bin/firefox www.indragandi.com

crontab'tan ciktiktan sonra zaten o sana diyecek yeni crontab'i kurdum diye.

bu kadar.
  • cosysop  (12.08.07 18:56:41)
aslında tam 3 dakika sürmüş.

(soruyu okuma, cevabı yazdıktan sonra enter'a basma süresi dahil)
  • can see  (12.08.07 20:45:55)
$oyle bir alternatif de olabilir.
ff veya ie'nin anasayfasini acilmasini istedigin sayfa olarak ayarlarsin.
daha sonra zamanlanmi$ gorevler'den istedigin zamanda ff veya ie'nin acilmasini saglarsin.
farkli sayfa icin sadece anasayfayi degi$tirmek yeterli olacaktir.
  • sourlemonade  (12.08.07 22:08:00)
not tutan küçük programlardan var, alarmını kuruyorsunuz sizi uyarıyor, onları da kullanabilirsiniz.

(bkz: notesholder)
  • pispinti  (13.08.07 02:12:43)