Word iki yana yasla şeysi

Word de iki yana yasla yapınca resimde de görüleceği gibi az kelimeli satırları dağıtıyor. Sevenleri ayırıyor. Bitsin bu ayrılık diyorum.

Kurcaladım ayarları bayağı ama çözemedim. Nasıl olacak bunun normali?

Resim gözükmüyo sanırım: yfrog.com

o bozulan satırların sonuna gelip enter ile alt satıra geçmen lazım. yazmadan önce ayarlar isen bozulmazdı, sonradan değiştirirken böyle sıçanzi word.

  • chak 666  (09.12.09 22:38:46 ~ 22:39:21)
ya da sadece son satırı sola yaslayan bir seçenek olması lazım.

simgesi şu şekilde

----
  • robin crusoe  (09.12.09 22:40:58 ~ 22:41:18)
@chak evet hakkat düzeliyor o şekilde.

@robin o simgeyi ya da seçeneği bulamaadım. word 2003 bendeki ondan olabilir mi?
  • mabl  (09.12.09 22:52:38)
hakkaten şimdi baktım ben de bulamadım ama şunu farkettim, ben de word 2003 kullanıyorum ve ben iki yana hizala dediğimde otomatik olarak son satırı sola yaslıyor zaten. sizinki neden farklı çözemedim. ikisi de aynı sürüm olduğuna göre muhtemelen ayarları kurcalayarak düzeltilebilen bir şey, ben biraz daha bakarak olayım da çözersem haber veririm.

  • robin crusoe  (09.12.09 22:59:16)
Bende bozuk olmasının sebebi sanırım pdf lerden kopyala yapıştır yapılmış olması sanırım. Elle yazarken problem olmuyor.
Elle tek tek düzeltmekten başka çözüm yok mu acaba?

  • mabl  (09.12.09 23:33:43)
ilk önce notepad'a yapıştırsak sonra word'e alsak

  • lewoxl  (09.12.09 23:48:35)
Evet notepad ile iki yana yaslama sorunu çözülüyor. Diğer tüm biçimlendirmeler de sıfırlanıyor ama artık birinden birini tercih etcez.

  • mabl  (10.12.09 00:08:48)