IELTS mi yoksa TOEFL mı?

Helloşqa,

Soru başlıkta. Gavur ünisinde almayı düşündüğüm İngilizce bölüm için IELTS'de 6 (diğer ünide 6.5) ya da TOEFL'da 80 (diğer ünide 85) puan istiyorlar. Kısa süren cahil araştırmam sonrası IELTS'nin daha kolay olabileceğini düşünüyorum.

NOT: Örnek testlere baktım da IELTS'den ölsem 4 puan alırım.

Ek soru: Önereceğiniz sınava ait kaynak site\döküman vs de önerebilirseniz sevinirim. Kursa gitmeyi düşünmüyorum.

Teşekkürler.

ielts daha kolay

  • zynppp  (26.09.16 15:16:46)
İelts paper-based bir sınav ve speakingte canlı kanlı insana konuşuyorsun güzelliği farklılığı bu. Ben bu yüzden tercih ettim performansım öyle daha yüksek.

toefl (ibt ise) bütün soruları bilgisayar ekranına bakarak yapıp sepakingte saçma sapan bir robota konuşuyorsun.

ikisde aynı zorlukta bakma biri daha kolay diyenlere.

alacağın puanlar gayet rahat. kursa gitmeden yaparsın sorun yok. ielts için malum ortamlardan cambridge serilerini bul bitir. bir de google dan "ielts simon" arat şimdi link veremedim.
  • qazaqwsx  (26.09.16 15:35:37 ~ 15:36:47)
Daha geçtiğimiz hafta sonu IELTS'e girmiş biri olarak, sınavın kendi kaynakları olduğunu söylemek istiyorum. 500 lirayı gömdükten hemen sonra sistem size resource sunuyor. Road to IELTS ve Word bilmem ne diye birkaç bir şey var. Deneme sürümü gibi soru bankalarının bir kısmına erişebiliyorsunuz, devam filmleri için extra ödeme yapmanız gerekiyor. Öyle.

  • offred  (26.09.16 17:51:43)