Görüşmelerdeki sorular - en kötü/sevmediğiniz özelliğiniz ne?

Buna ne cevap veriyosunuz abi, delircem.

mükemmeliyetçiliğim ki gerçekten öyle

  • limoncello  (26.09.16 12:37:55)
buna verebilecek net bir cevabım yok derim.

ben kendim şöyleyim böyleyim gibi karakteristik özelliklerimi anlatacak kadar objektif olamam iyi yada kötü özelliğimi kendim söylemem kadar anlamsız bir durum yok.
  • basond  (26.09.16 12:42:58)
mükemmeliyetçilik deme de ne dersen de. görüşmeye gidenlerin %95'i onu söylüyor, bence görüşmeciler gülüyodur artık onu duyunca. herkes bunun olumsuz değil, aslında olumlu bir şey olduğunu bilir.

ben "yeni girdiğim bir ortama alışmak benim için biraz zaman alabiliyor, bu da bazen dışarıdan soğuk görünmeme neden oluyor ama bunun farkındayım, değiştirmeye çalışıyorum" falan diyorum. en azından olumsuz yanın üzerinde çalıştığını göstermiş oluyosun, bunu her zaman belirt.

bir de "eskiden işle alakalı olumsuz bir gidişat olduğunda modum çok fazla düşüyor ve bu da verimliliğimi azaltıyordu, artık işe küsmeden kendimi motive edici şeyler yapıyorum, örneğin 1-2 dakika temiz hava alıyorum veya bir kahve hazırlıyorum" gibi bir şeyler söylüyorum bazen.

tabii bunlar hep başvurduğum pozisyonlara göre değişiyor. yani söyleyeceğin şey, yapacağın işle alakalı olumsuz bir izlenim bırakmamalı. örneğin müşterilerle birebir iletişim kurduğun ve yeri gelince müşteri şikayetleriyle muhatap olduğun bir pozisyonda bu son söylediğim işveren tarafından olumsuz algılanabilir. "o zaman bu müşteriye sinirlenip trip yapar" diye düşünebilirler. iyi ayarlamak lazım.
  • nathanieltroy  (26.09.16 12:51:07)
Bu soruda amaç sizin sevmediğiniz özelliğinizin ne olduğunu öğrenmek değil, kendinizi geliştirmek için neler yaptığınız.

"Geliştirmeye yönelik gördüğüm özelliğim X, böyle düşünmemin sebebi şunlar (geçmişten bir kaç örnek verin). Bu konunun üstüne gittim ve şunları bunları yapıyorum vb."
  • crown  (26.09.16 12:53:06)
@limoncello
herkes öyle diyor zaten, bana da çok saçma geliyor:)

@nathanieltroy
@crown

çok teşekkür ederim, bayaa faydalı oldu. güzel bir şeye uyarlarım ben onu :))
  • kurnaz  (26.09.16 13:17:17)