cv oluşturma ve ilgili kişiye mail atma ile ilgili

kariyer.net üzerinden oluşturulan cv'nin her sayfasının sağ üstünde işte kariyer.net logosu var. bu cv'yi kariyer.net'ten bağımsız, ilgilendiğiniz pozisyonla ilgili bir kişiye göndermek abes olur mu? europass var onu beğenmedim ve onda da yazıyor zaten benzer şeyler.

ayrıca profesyonel değil de arkadaşın amcası minvalinde bir bağlantı olan bir kişiyle, o kişinin yönetici olduğu bir bölümdeki bir pozisyon için nasıl iletişime geçmek gerekir. yani ilk mail/mesaj atılacağı zaman doğrudan cv ile birlikte, şöyle bir pozisyon varmış ilgileniyorum yardımcı olöa iansınız var mı, cv'm de ekte mi demek lazım yoksa böyle bir pozisyon varmış cv'mi göndereyim mi size filan mı demek lazım? aynı zamanda bununla ilgili bir ilan kariyer.net'te var ordan da başvurmak lazım herhalde di mi?

  • zlipknot  (25.09.16 21:06:11)
İnternette bir sürü cv örneği var, biraz vakit harcamayla word ile güzel bir tane hazırlayabilirsiniz. Sonra pdf olarak kaydedip gönderebilirsiniz. Hazır cv siteleri benim hoşuma gitmiyor. Çok basma kalıp oluyorlar.

Onun dışında, bildiğim kadarı ile işler şöyle yürüyor. Arkadaşınız amcasına sizden bahseder, siz de, merhaba ben xx in arkadaşıyım şu pozisyon için boşluk varmış ilgileniyorum gibi bir şey söylersiniz. O da cv yi insan kaynaklarına iletir. daha sonrası ik ile olan görüşmeler.
  • hey sen ordaki  (25.09.16 21:25:43)