duvar kağıdı mı? boya mı?

şöyle tek duvarı ya boyamak istiyorum ya da tuğla duvar kağıtlarından koymak istiyorum

duvar kağıdı
s-media-cache-ak0.pinimg.com

tek renk mavi
s-media-cache-ak0.pinimg.com

tek renk yeşil
s-media-cache-ak0.pinimg.com

tek renk kırmızı
cdn.decoist.com

deneyen eden var mı tek duvarı boyama işlerini? hangisi daha mantıklı? boya mı duvar kağıdı mı?

hocam ev boya ise boya mantıklı, ev kağıt ise kağıt mantıklı

  • killerbee  (25.09.16 18:22:05)
@killerbee

ev boya galiba ama badana gibi boya.
  • kurnaz  (25.09.16 18:25:22)
olsun o mühim değil ustası her şekilde yapar

kağıt yaparsanız oraya, gün gelir çıkarsa orasının komple zımparalanması gerekicek, hatta atlında ki boyanında sökülmesi ve işçililiğini geçtim zımpara tozu isyan ettirir insanı. o yüzden boya iyidir.
  • killerbee  (25.09.16 18:31:31)
@killerbee

usta benim hocam bu arada. usta yok yani. alıp boyayacağım yani.
  • kurnaz  (25.09.16 18:39:16)
duvar şu an ne renk?

sen hangi renkte karar kıldın?

daha önce boya tecrüben varmı? evimi güzelleştireyim derken boyaya basıp falan tüm evin yerlerini berbat etmeyesin sonra?
  • killerbee  (25.09.16 18:42:10 ~ 18:42:42)
@killerbee

hocam ya boya yapmadım da elim hamarat, yıllardır her şeyi halledebiliyorum.

boya mavi, yeşil ya da kırmızı olucak. yerleri zaten muşambayla kaplarım. dert olmaz. rulo fırçalara sürer sürer boyarım işte :D olmuyo mu öyle?
  • kurnaz  (25.09.16 18:46:44)
hemen tarif edeyim, şimdi eğer duvarın şu an koyu renk ise, ve sen açık bi renk boyayacaksan 3 4 katta ancak kapatır.

bunu geçtik

sana lazım olan linkleri ile vericem

1 tane uzun sap vidalı oluyo bunlar fırça için, bi tane kesme fırçası (yaklaşık 60 70 dereceli bi fırça düşün,) bi tane normal fırça köşeler ve alt taraflar için 1 tane de rulo ve uygun bir boya

boyanın ucuzuna kaçma 2 kat atacağına 5 kat atarsın işçiliğin artar, adi boya alırsaın yaş rengine bakarsın antep yeşili fıstık yeşilidir, duvara sürersin bi kurur türbe yeşili olur başıma geldi

boya seçimini de iç cephe sıva üzeri boyuycam dersen verirler, astara gerek yok duvar zaten boyalı dersin, plastik iç cephe boyası vericek sana

laylonu da temin edebilirsin nalburdan.

image.evidea.com bunu sapa takıp, tavan ile duvarın birleşim yerini boyayacaksın tavana bulaştırmadan, bi maharet isteyen bu var, tavana öteki duvarlara bulaştırmamak

rulo ile boya yaparken boyayı kova gibi rulonun girebileceği genişlikte bir kaba koy, ruloyu daldır boyayı emsin, sonra kenarlarına sürt damlamasın ve boyarken hızlı sürtme, hızı ne kadar arttırırsan g force artacağı için etrafa sıçrayacaktır.

ikinci olarak ilk önce süpürgeliğin üstünü 1 karış, tavandan alt tarafa bi karış genişlikte ve kenarlarıda 1 karış genişlikte boya,

sonra rulo ile devam, boyadın kuruyana kadar bekle tekrar at.

ha bide boyayı kafadan en az bi 5 dakka karıştırman lazım, su bazlı alırsaın ve çok koyu ise su ile inceltmen lazım.
  • killerbee  (25.09.16 18:50:09 ~ 18:55:50)
Daha dün salonun bir duvarını koyu petrol mavisine boyadık, şahane oldu.

  • physcos physcos  (26.09.16 01:03:17)
@physcos physcos

mümkünse bir foto alabilir miyim, özelden de olabilir :))
  • kurnaz  (26.09.16 01:10:59)
Duvar kağıdı. Estetik açısından.

  • expressive  (26.09.16 01:17:59)