Sıvı çamaşır deterjanı kullanan var mı?

Dün Bingo'nun hassas giysiler için sıvı deterjanını aldım. Konsantre degil normal olanındandı. Bugün deterjanı makineye koyar koymaz suyun gelip çekmesini beklemeden aktı gitti içeriye doğru ama aynı yere gitmiştir değil mi bu? Çamaşırları çıkardığımda biraz garip kokuyorlardı içime sinmedi o yuzden soruyorum.

Deterjan koyulan kısımda sıvı deterjan için koyulması gereken bir blokaj aparatı olması gerekir. Yoksa deterjanın yarısı boşa gider.

  • teknikekip  (24.09.16 12:40:44)
ben çalıştırıyorum önce makineyi su gelirken döküyorum sıvı deterjanı emin olmak için

  • eleutheiros  (24.09.16 12:49:06)
Su gelirken koyuluyor benim bildiğim.

  • sutlu nescafe  (24.09.16 12:50:23)
deterjanın yarısı nasıl boşa gider yahu? deterjan gözünün altında bir tane delik var. o deliğin ucu aşağıdaki kazana bağlanıyor. yani blokaj olsa da, olmasa da, su gelirken de döksen, önceden de döksen, o deterjanın gideceği yer o delik ve dolayısıyla çamaşırların yıkandığı kazan.

o blokaj aparatı şu işe yarıyor. makinelerde gecikmeli çalışma var mesela. deterjanı koyup 3 saat sonra yıka diyorsun, makine 3 saat sonra yıkamaya başlıyor. blokaj olmazsa deterjanı yine dökersin, akar gider yine kazana, ama kurur orda. belki iş görmez.

veya ben ön yıkamalı yıkıyorum mesela. ilk başta ön yıkama gözüne deterjanı döküyorum. e ana yıkama gözüne dökersem o da gider. o deterjanın, ön yıkama bitip ana yıkamaya geçtiğinde orada bekliyor olması lazım. o yüzden o blokaj aleti lazım. bende yok. ne yapıyorum? kulağım makinede bekliyorum. ön yıkama bitip su boşaltma sesi gelince başına dikilip, ana yıkamaya geçince ana yıkama gözünden tekrar veriyorum deterjanı. kaç sefer daldım unuttum, ana yıkama deterjansız oldu. blokaj olsa onu da en başta koyarım, akıp gitmez.

yani koyduğunuz deterjan illa çamaşırlara gitmiştir, kafaya takacak bir şey yok. deterjanın başka gidecek yeri de yok.
  • kibritsuyu  (24.09.16 13:18:05 ~ 25.09.16 18:49:03)
Hep akıyor, sonuçta gideceği yere gidiyor. Kokunun sebebi ise yeterli deterjan koymamış olabilir misiniz? Belki az gelmiştir.

  • alciphron  (24.09.16 13:43:41)