Toplama bilgisayar 2016

Bu saatten sonra

Islemci amd fx 6300
Gpu ati hd 7850 veya r7 370
Anakart asus m5a78l veya msi gaming 970

Iceren bir pc toplanir mi? toplanirsa 2-3 yil icinde cikmis cikacak oyunlari rahat oynatir mi? İlla ultrada oynayip 120 fps almak gibi bir derdim yok ama en azindan 30-40 fps verir mi gta5 bf1de vs. Yada dotada orta yuksekte 55-60 fps alir miyim?

Bunlara ek olarak ssd ve 8 gb ram dusunuyorum.

Son olarak 2015-2016 nin f/p orani yuksek parcalari nelerdir? Orta dusuk segment icin tabi

hocam 2011 eylül ayında topladığım masa üstü pc de bile son derece akıcı olarak gta V far cry ve türevlerini oynayabiliyorum.

amd phenom II 6 çekilder işlemci, anakart foxcon un en dandiği ekran kartı hd5570 1 gb 128 bit

ram 4

aslına bakarsan oynayamadığım hiç bişey yok, ssd yok ve fanlar ses yapıyor çok elektrik yakıyor diye kullanmıyorum.
  • killerbee  (23.09.16 12:58:58 ~ 12:59:37)
killerbee'ye aldanma sen, 11'den kalan componentlerle akıcı oynuyorum diyorsa 10 fps'yi akıcı görecek kadar bozuk herhalde gözleri.

hem daha sonra satmak için hem de mimarisinin yararlarından faydalanmak için en güncel mimarideki kartları al. işlemci, anakart, ekran kartı. üst segment almana gerek yok, yeni mimarideki güncel ürünleri al da i3 olsun, gtx950 olsun vs.
  • ebonni eth atc  (23.09.16 13:09:48)
şu andan itibaren alacağın ekran kartının amd rx ya da nvidia gtx 10 serisinden olması lazım, aksini asla düşünme. bu serilerden bütçene uyanı seç, orta-üst için en mantıklısı rx 470 gibi duruyor(800 lira, beklersen düşer). hem de bu kartla mevcut oyunları full hd çözünürlükte maksimumda 60fps'te bile oynarsın. bu saatten sonra eski nesil ekran kartı alınmaz, hele ki aralarında 200-250 lira fark varken.

4gb ram yetmez bundan sonraki oyunlara, almışken 8 al ram ucuz zaten. işlemciyi fx 8350 al derim, 150 lira çok fark dersen 8300 al; 6 serisine inme, 70 lira fark var aralarında.
  • baba jo  (23.09.16 13:42:18 ~ 13:43:02)