italya 10 gün

ekim ayı başında 10 günlük italya turuna çıkacağız bir italyan arkadaşla.

4-7 arası roma

8-9 floransa diye düşündük.

10 - 13 arası ne yapalım sizce?

şöyle bir şey var aklımda:

10 - pisa ve la spezia

11 - milan

12 - 13 venedik

sizce çok mu yorucu ve gereksiz olur.

la spezia tarafına yarım gün anlamsız olur.pisa ya gitmesen de olur.
milan zaten gereksiz bu rotada.
10-11: la spezia
12-13: venedik iyidir.
  • skyangel  (23.09.16 08:46:11)
avrupa'nın neresine giderseniz gidin, 10 günlük gezide 3 den fazla şehir hedeflemeyin.

Ben Roma'ya gün ekleyip, venedik'e kısa bir ziyaret planlardım.
  • theli  (23.09.16 08:52:22)
sienaya da gidin :(

  • nax  (23.09.16 09:10:25)
Floransadayken sienaya gunubirlik gidip gelebilirsiniz

  • chavezding  (23.09.16 09:13:11)
ucakla nereye ineceksiniz? o da onemli bence, donme dolap gibi ulke icinde bir oraya bir buraya gidip gelmeyin. en guneyden baslayip kuzeye dogru ilerleyin ya da tam tersi.
pisa'ya gitmesen de olur +1
siena +1
bir de napoli'de pompei ziyaret edebilirsiniz eger rotaniza uyuyorsa ve ilginizi cekiyorsa. venedik de bence mutlaka olsun rotada.
  • kassiopeia  (23.09.16 10:28:36)
roma'ya ineceğim. dönüş bergamodan. arkadaşım da milan bölgesinde oturuyor. o yüzden yukarı yönlü olacak. tabi ben litrelik çantalardan aldım. bir tane de küçük sırt çantası taşımayı düşünüyorum. airbnb takılıyoruz. valizle gezmek ne kadar iyi olur onu da bilemiyorum maalesef bu günü birlik geziler için. teşekkürler.

  • tizi reftar olanin payine dagmen dolasir  (23.09.16 10:37:15)
bu halde roma - floransa - venedik - milano olmali rota. floransa'dan dedikleri gibi gunu birlik siena'ya gidersiniz. eger vaktiniz olursa bologna'ya da ugrayabilirsiniz yol ustunde. yine zorlar ama genova/cinque terre de cok guzeldir.

  • kassiopeia  (23.09.16 10:44:19)
gitme su pisa'ya.

  • disq  (23.09.16 11:42:45)
diğerlerini sallayıp siena yapabilirsiniz 2 gün. 1 gün de romadan floransaya geçerken ortada orvieto diye minik bi kasaba var orda kafa dinleyin mis.

not: floransadan sienaya gidip gelinir ama floransaya 2 gün bile yetmez o iki günden birini sienaya ayırmayın, ayrıca zaman kullanın.
  • freya  (23.09.16 12:04:01 ~ 12:04:41)
mutlaka siena. ayrıca sienaya bağlı san gimignano var. uğrayın derim. pisa'da bir cacık yok. gitmeye değmez. yol üstündeyse bolognaya uğrayın

  • delidir yakalayin  (23.09.16 20:38:14)