doğduğunuz mevsimle sevdiğiniz mevsim arasında

bir yakınlık var mı? Sonbahar doğumluyum ve bu mevsimi seviyorum, peşinden kışı severim, ilkbahar da hoşuma gitmiyor değil fakat peşinden hiç haz etmediğim yaz geldiği için arada bir soğukluk var. Sizde durumlar nasıl, yaz doğumlu olup kış seven ya da kışın doğup yaz delisi olan ters örnekler var mı aramızda?

Mart'ta doğdum ama sonbaharı daha çok seviyorum ben.Kış ikinci tercih ama Mart- Nisan arası ne giyileceği belli olmayan ayarsız mevsim olduğu için pek sevmiyorum :)

  • neferkitty  (22.09.16 21:30:04)
Mart dogumluyum. Mart aslinda ilkbahar geciyor ama ben kistan sayiyorum, ilkbaharda depresyona giriyorum genelde, kis <3

  • yuzır  (22.09.16 21:32:18)
kışın doğdum. kışı, karı severim.
karı derken yanlış anlaşılmasın..

  • very big cat you.  (22.09.16 21:32:44)
Nisan'da doğdum ama ilkbaharı hiç sevmem. Sonbahar iyidir.

  • dissendium  (22.09.16 21:40:19)
Yaz doğumluyum, kış insanıyım.
Yazı hiç sevmem.

  • pike  (22.09.16 21:51:50 ~ 21:52:26)
ilkbahar doğumluyum sonbahar en sevdiğim

  • shotgunwoman  (22.09.16 21:58:26)
kışın doğdum, baharı severim, yaz insanı olduğumu söylerler.

  • gis  (22.09.16 22:03:46)
Ben güneşli cıvıl cıvıl hava seviyorum yaz sıcağı yaşatmayan. Bahar aylarını çok seviyorum aslında ve mayıs doğumluyum.

Ancaaak..Şu bahar alerjisi...Ne zaman bahar gelse mayıs gelse ben hapşu hapşu, gözler yaşlı dolaşıyorum polenlerden falan.

Yani ben seviyorum da o beni sevmiyor :..(
  • qazaqwsx  (22.09.16 22:04:13 ~ 22:04:46)
kışın doğdum kışı severim. askerde olmadıkça tabii.

  • bohr atom modeli  (22.09.16 22:05:25)
Kışın doğdum ama tam bir yaz insanıyım:)

  • archery  (22.09.16 22:08:46)
Kış doğumluyum ama ilkbahar seviyorum = yok

  • fragile lady  (22.09.16 22:10:34)
Martta doğdum, ilkbaharı seviyorum ama Mart ayını çok sevmiyorum çünkü soğuk oluyor. Kıştan da tiksiniyorum :/

  • petekpare  (22.09.16 22:42:45)
kışın doğdum, kışı seviyorum.

  • Goldstein  (22.09.16 22:45:57)
Aralık ayında doğdum ve kış mevsimini çok severim. Bana soğuk olsun, buz olsun, kar olsun, pus olsun!

Kış mevsimi bana mutluluğu çağrıştırır her zaman çünkü doğum günüm var, birkaç gün sonra yeni bir yıla giriyoruz, herkes yılbaşı telaşı içinde oluyor, birbirine hediyeler alıyor, heyecanlanıyor. Gerçekten şahane bir ayda doğduğumu hissediyorum.

Kış haricinde ilkbaharı da çok severim çünkü doğa uyanıyor, her yer mis gibi çiçek kokuyor, hava açık olsa da serin olmaya devam ediyor. Hem çocukluktan beri ilkbahar okulların kapanmasının yaklaştığını müjdelerdi bana, hala bu şekilde hissediyorum, mutlu oluyorum çünkü öğrenciliğim bitse de meslek dolayısıyla okullardan hala kopamadım.
  • köstebek kurabiye  (22.09.16 22:49:54 ~ 22:50:58)
Var. Ocakta doğdum kış seviyorum. :)

  • mutlusismankedi2015  (22.09.16 22:51:31)
petekpare +1, belki egeliyim diyedir bilemem. bahar-yaz geçişi benim sevdiğim havalar.

  • aydogank  (22.09.16 23:01:06)
aralıkta doğdum. en çok sonbaharı, sonra kışı seviyorum. özellikle yağmuru o kadar çok seviyorum ki az önce yağmur başlayınca işi gücü bırakıp yağmuru seyretmeye cama koştum.

  • hayirsiz  (22.09.16 23:09:08 ~ 23:10:27)
Mart doğumluyum, ilkbaharın sonu + yaz insanıyım

  • lesmiserables  (22.09.16 23:09:51 ~ 23:11:54)
Eylül doğumluyum ve çöl sıcaklarını seviyorum. Güneş enerjisiyle yaşayan insanım.

  • jazzabel  (22.09.16 23:24:22)
İlkbaharda doğdum. İlkbaharı sevmiyorum, en sevmediğim mevsim olabilir. Sonbaharı seviyorum.

  • nawar  (23.09.16 02:34:19)
yazın doğdum, yaz insanıyım. kışın beyin hücrelerime kadar donuyorum.

  • devilred  (23.09.16 02:39:17)
ağustos doğumluyum allah belasını versin her sene geberiyorum 40 derece yapış yapış nemli istanbul sıcağında

  • marie trintignant  (23.09.16 02:43:47 ~ 02:44:44)
var. sonbahar çocuğuyum (:

  • Ufuk  (23.09.16 03:01:30)
1 haziran doğumluyum. kışı o kadar seviyorum ki 60 yaşına gelsem bile çocukluk heyecanımı kaybetmeyeceğim tek alan kış olabilir. istisnasız her sene eylül-ekim dedin mi özellikle sibirya'daki şehirlerin hava durumlarını takip etmeye başlarım. keza yaşadığım yerin de. sonbaharın üşüten, "üzerime bi şey almam lazım" dedirten ilk anı kadar özel ve güzel şey azdır. bir yere taşınacaksam, şehirle ilgili aklıma gelen ilk sorulardan biri "kışın soğuk olur mu, kar yağar mı?" olur mesela... örneğin italya'ya yerleşecek olsam roma'da yaşamaktansa küçük bir kuzey italya şehrinde yaşamayı tercih ederim. kışın kar yağıyo çünkü. evet.

  • der meister  (23.09.16 03:41:29)
nisan'da doğdum. ilkbaharı severim. sonbaharı severim. kışı çok çok severim. yazı hiç sevmem. misal şimdi yaz bitti bitiyor ya, bayram ediyorum. adeta dirilmeye başladım.

  • matrix  (23.09.16 04:58:29)
Temelde var, küçük bir açıdan yok. Yazın hastasıyım ve Ağustos ayında doğdum. Bu açıdan tutuyor ama ben Ağustos ayını hiç sevmem çünkü yazın son ayı. İçimi hüzün ve telaş kaplar, zamanı tutmaya çalışırım. Mayıs'ın ikinci yarısı ve Haziran'ı çok seviyorum. Yazdan başka mevsimi mevsimden saymam, geri kalan zamanda sadece yazın gelmesini beklerim.

  • aychovsky  (23.09.16 07:10:54)
mart basi dogumluyum, yazi severim. kistan soguktan hoslanmam

  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (23.09.16 15:01:18)
Yazin dogdum kesinlikle yazi severim.

  • stavro  (23.09.16 15:03:04)
aralık'ta doğmuşum.

soğuğu hiç sev-e-miyorum, herkes daha tişört giyiyorken ben çoktan üşümeye başlamış oluyorum. ve alerjim var muhtemelen.

fekat çok sıcağa da dayanamıyorum, bodrum'da bir akşam vakti havuz başında sıcaktan bunalıp bayılmışlığım var.

istanbul için söylüyorum; mayıs, haziran, temmuz'u seviyorum.
  • holy diver  (26.09.16 11:08:42)
deli gibi var hem de... kasım doğumluyum; sonbahar ve kışta bildiğin mutlu oluyorum.

lanet bir yazı geride bırakmaya çalışıyorum hala. hava güneşli olduğunda mutsuz oluyorum. 2-3 haftaya tam anlamıyla istediğim havalar gelecek. bu mutluluk işte. yaklaşık 6 ay da kalacak o istediğim hava.

şimdi onlar düşünsün...
  • mermize  (26.09.16 11:10:17 ~ 11:11:12)
İlkbahar doğumluyum, ilkbaharı çok severim ama yaş ilerledikçe sonbaharı daha sever oldum.

  • SiyamkedisiZorro  (26.09.16 11:12:21)
yazın doğdum, sonbahar ve ilkbaharı severim. yazı sevmem pek hatta :)

  • dessy  (26.09.16 11:13:43)
Yaz doğumluyum yazı seviyordum. Son sıcaklık artışları sıktı, artık yazı sevmiyorum. İlkbahar ve sonbahar güzel. Kış zahmetli. Bir yere gideceksin on kat giy çıkar. Atkısı eldiveni şemsiyesi paltosu çizmesi...

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (26.09.16 11:34:13)
kışı severim mayıs doğumluyum

  • basond  (26.09.16 11:34:16)