Daire dışında kalan alanın konveks olmadığının ispatı

Bunu yapmaya çalışıyorum. "Daire konvekstir"den alıp yürüyeyim dedim. Dairenin konveksliği için de üçgen eşitsizliğinden yararlanan bir ispat mevcut malum ortamlarda.
math.stackexchange.com
Yalnız, bunu da anlamadım. Bizim değişkenlerimiz nerede? 0 ile 1 arasında olması gereken katsayı nerede?

Nasıl ispatlarım? Bilen eden?

daire içinde iki nokta seçip birleştirdiği doğrudaki herhangi bi noktanın onun içinde olduğunu gösteriyor da anlamadığınız şey şu kısım mı: z=λx+(1−λ)y. bunu konvekslikle ilgili okuduğum her linkte varsayılan olarak almış, tanımdan böyle diyor. sanırım konunun başında açıklanan bir şey bu. şunun başlarında da biraz açıklar gibi olmuş gubner.ece.wisc.edu

  • pide  (22.09.16 20:38:34 ~ 20:39:05)
O tanımdan aldım, biraz yürüdüm ama tıkandım.

  • aychovsky  (22.09.16 20:44:43)
x ve y değil mi değişkenler? max 1 olabilir diyo her biri. karelerinin toplamı da 2 olabilir.

  • sttc  (22.09.16 21:04:45)
ilk linkte en alttaki Solution using Cauchy-Schwarz Inequality kisminda proof verilmis. degiskenler x ve y. x=(x_1,x_2) y=(y_1,y_2) noktalarimiz. 0 la 1 arasi olmasi gereken katsayi da lambda

  • meteonur  (22.09.16 21:48:58)