Forex'te Kazanan Var mı?

"Yav çok tehlikeli, yav çok batan var" vs. olaylarını geçtikten sonra, bu işe full time mesai harcayıp çalışan, okuyan, uygulayan ve pratik yapan ve sonrasında da (belki 6 ay, belki 1 yıl sonra) yavaş yavaş kazanmaya başlayan birileri var mı çevrenizde?

Ben kazandim. Kazandigim halde biraktim, dusun artik.
Tavsiye mi istiyorsun? Hic bulasma, tavsiyem bu. Yok cok meraklaniyorsan 100usd ile basla, batir ve cik. 100usd kaybetmen canini acitmaz en azindan.

Ayrica full time veri inceleyip analiz falan yapmak zaman kaybindan baska bir sey degil. Araci firmalarin sana onerdikler hemen hemen her sey hikaye. Basit birkac prensiple ilerleyip tonla veri inceleyen adamlardan fazla kazanmak bile mumkun. Ama hep kazanan olmak zor.
  • stavro  (21.09.16 09:53:38 ~ 10:07:35)
%15 kazanan var, %85 kaybeden var.
Sen pay biç işte.

  • cakabo  (21.09.16 10:13:21)
İddia oynamakla aynı şey. Kumar seviyorsan oyna. Hevesini almak için stavro nun dediği gibi 100 dolar ile gir batırana kadar devam et.
Yüzlerce kilo altın milyonlarca dolar batıranı gördüm, bizzat biliyorum. Bulaşma.

  • poseidon1  (21.09.16 10:13:52)
Firmaların risk raporlarına göre her 100 kişiden 80-85'i kaybediyor ki bence gerçekten kazananlar 2%'i geçmez. Kime sorsan bulaşma diyor. Forex bence bir okyanus, hava bozuk olduğunda ancak usta sörfçüler bu okyanustan sağ çıkabilir.

Kendine sadece bir enstruman belirle mesela USDTRY veya Brent Petrol ya da Altın, bunlar üzerinde çalış ve uzmanlaşmaya bak ve de sıfır kaldıraçla işlem yap ki paran sıfırlanmasın.

Çevremde yok ama twitterda önceden takip ettiğim biri vardı, yıllık USD bazında 80% kazandığını söylüyordu, arada bunu doğrulamak için ekstre falan da gösteriyordu, geçimini bu işten temin ediyor ve müşterileri vardı. O bile Forex'e gelmeyin s.kerler diyordu.
  • Tutkun  (21.09.16 10:15:39)
Yakın dostum uzmanı bunun. Firmada yönetici falan yani, ortak arkadaşın parasını batırdı :) genelde üç kazanıp beş kaybediyorlar. Büyük oynarsan büyük kazanırsın geyiği her yerde var ama paranın sıfırlanma riski varsa ne gerek var allasen.

  • hasmetizm 2046  (21.09.16 10:51:57)
Abi girmeyin. Ben sağlam kaybettim ama sadece ben değil konuşun şirketinizle zaten girenlerin 80%den fazlası kaybediyor ki bunu bazı şirketler daha düşük gösteriyor.
Ek olarak kaldıraçlı işlemlerde fazlasıyla risk bulunmakta. Doğru karar verseniz bile dalgalanmalarda tüm paranızı kaybedebiliyorsunuz.

  • EXXE01  (21.09.16 10:53:44)
Forex şirketlerinin internet sitelerine gir, orada kazanma kaybetme oranları paylaşılıyor zaten. birz iyimser yazdıklarını farzetsek bile kaybeden oranı ciddi yüksek.

  • poseidon1  (21.09.16 11:36:57)