ATM Kiralama Nasıl Olur?

Merhaba

ATM kiralama ile ilgili birkaç sorum var arkadaşlar. İnternette biraz araştırma yaptım. Bazı danışmanlık siteleri var. Ama verilen bilgilerden yeterince tatmin olmadım. Bu nedenle aşağıdaki soruları siz sevgili sözlükçü arkadaşlara soruyorum.

Bir dükkana ATM nasıl kiralanır?
ATM kiraları ne kadardır ve nasıl ödenir?
ATM'lerin elektrik vb giderleri kim tarafından nasıl ödenir?
Her bir ATM için ayrı kira ve fatura ödemesi mi yapılır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

atmnin kira, elektrik, data vb. giderleri ait olduğu banka tarafından ödeniyor. aynı lokasyonda birden fazla bankaya ait atm varsa süzme sayaç ile her atmnin kullandığı elektrik ölçülüp bankaya fatura ediliyor.

  • inheritance  (21.09.16 09:33:35)
anladığım kadarıyla siz dükkanın bir köşesini bankaya kiralamak istiyorsunuz, doğru mudur? bankayla nasıl iletişime geçeceğinizi bilmiyorum ama, data hattını, kurulumunu, elektrik sayaçlarını vb. bankalar kendileri hallediyor. size de her ay hesabınıza parayı yatırıyorlar.

  • hypervaskulerdondurucu  (21.09.16 09:36:23)
Cevaplar için teşekkürler. Oldukça işlek bir yerdeki dükkanı komple atm'lere kiraya vermeyi düşünüyorum.
Galiba ATM başına lokasyonun değerine göre 2500-750 tl arasında aylık net kira veriyorlar.
Eğer data hattının kurulumu fatura vb. şeylerin tutarını da bankalar karşılıyorsa gayet makul görünüyor.
  • rusen ali  (21.09.16 12:08:13)