Jeep

1- www.sahibinden.com
2- www.sahibinden.com

Örnek iki jeep attım. Bu jeeplerden birini aldık diyelim. Ortalama Aylık tüm masrafı/ödemesi ne kadar oluyor (yıllık ödemeleri dahil: vergi, sigorta vs toplayıp 12 ye bölelim) benzin vs her şey dahil cebimizden aylık ne kadar gider.

İkisi de farklı oranlar. Biri dizel birisi v8 benzinli. Hummer'lar ticari olarak geçiyor. O yüzden vergi dilimi farklıdır. Sigorta artık sana bağlı. Ama sağlam giydirirler. Özellikle Hummerda. Para bok değilse düşünülecek araçlar değil. Para boksa zaten gelip buraya sormazsın.

  • mimimi  (20.09.16 01:37:19)
hummer h3 yıllık vergisi 7.059,00
range rover yıllık vergisi 3.151,00

senkarotomotiv.com

sigortasını bilmem

----

lpgli aracım hiç olmadı o yüzden lpg'nin tüketimini de es geçmekteyim

range rover 2.7 dizel forumlarda 24 mpg (miles per gallon) gittiği söyleniyor o da 100 kilometrede 9.80060764 litre motorin yapar. bu da litresi 4.14'ten 40.5745156296 tl'ye 100 km gitmiş olursun. kilometrede 0.40 tl yapar yani.

range rover h3'ten kesinlikle daha mantıklı ve uzun ömürlü bir tercih olacak. servis desteği, kalitesi ve imajıyla. bunu da belirteyim.
  • rain when i die  (20.09.16 01:39:29)
@ mimimi

Ben rastgele önüme çıkan iki jeep i koydum oraya alacak olsam onunla ilgili sorardım yahu tavsiye sormadım sorum gayet açık. Sadece 10 yıllık bir jeep için aylık ne kadar gider onu merak ettim. İki farklı marka koydum ki ortalama bilgim olsun diye.
  • etki  (20.09.16 01:53:49 ~ 01:58:18)
benzin giderini bilmek için aylık yaptığın kilometreyi bilmek lazım haliyle. onu söylemek zor.

range rover için konuşuyorum;

vergisi 3000
sigortası 3000
kaskosu 4500
muayenesi 250
bakımı (yılda bir) 2500
lastik 2500/5 (yılda 10bin kilometre için 5 yılda bir değişecek) 500

yılda benzin hariç 15bini gözden çıkarmalısın.

kasko yaptırmamak elbette bir seçenek, ama bi far fiyatına bak derim öncesinde. tek farı 2000 lira civarıydı en son.

kapanış: masrafı düşünüyorsan bunlara girme derim. al ucuz bir araba bin gez. kafan rahat olur.
  • babilbaligi  (20.09.16 09:11:55)