excel makroda hucre adre

belirledigim bir referans hucresine hesapladigim bi
sayi ekleyip, yeni olusan hucreyi boyamak istiyorum.

ornegin;

D7 hucresini makroda x kadar saga kaydirmak icin D(7+x)
gibi ama calisan bir ifade var midir?

kisaca .range("D(7+x)").interior.color komutunun programlama diline uygun yazilmisi gerekiyor.

Tam anlayamadım ama aradığın bu olabilir: support.microsoft.com

  • Yahuda  (19.09.16 23:58:09)
Tabi olay renklere girince de conditional formatting giriyor işin içine:
www.dummies.com

  • Yahuda  (19.09.16 23:58:58)
aslinda olusturmak istedigim bir timeline. fakat programlamayi bilmedigimden ceyrek ve yil olmak uzere, iki tane kullanici girisiyle yillari belirten satir uzerindeki hucreleri boyamak icin boyle bir yol dusundum.

boyamanin basladigi hucreyi belirlemek icin referans hucresinin (2016nin 1.ceyregi), kac satir sagina gidecegini bioyle belirlemek istedim.

d7=2016 nin 1. ceyregi

d(7+x)= kullanici girisiyle baslayan donem

ornek:

kullanici 2016 yili 4. ceyregi secti. formulum 3 sonucunu uretecek ve x=3 olacak.

d(7+x)=d10=2016 4. ceyrek
  • oharro  (20.09.16 00:21:39)
İlk olarak makronda RC formatını kullanman lazım. Yani D7 : R7C4 olarak refere edilecek formülde.

Daha sonra R7 yerine değişen kullanmak istersen, yani R(7+x) kullanmak istersen aşağıdaki kodu kullanacaksın.

R[" & CStr(fark) & "]C

fark olan değişken oluyor. oraya istediğin değeri atayıp hücre referansı olarak kullanabilirsin.
  • himmet dayi  (20.09.16 09:13:24)