Dolgu yapılan dişin acıması

Selamlar. 2-3 hafta önce dişime dolgu yaptırdım. Yani doktora muayeneye gittim, direkt olarak 3 azı dişine dolgu yapılması gerektiğini söyledi. Tek bir uyuşturucu iğne yapıp arka arkaya 3 tane dolgu yaptı ve siyah bir materyal kullandı. İkisi üst biri alt çenede bu azı dişlerinin.

3 hafta geçmesine rağmen bugün yemek yerken dolgulu üst dişe her çatal değdiğinde çığlık attıracak kadar çok acı hissediyorum. Bu normal mi? Normal, dolgusuz dişlerime çatalı dokundurduğumda bir problem yok; ama dolgulu dişlerden birine ufacık temas etse bile öldürüyor gibi.

Ne yapmalıyım?

Edit: Bir diş doktorundan aldığım bilgiye göre Galaktik akım etkisiymiş ve elektrik çarpılıyormuşum ben. Çok nadir görülen bir şeydir dedi. Dolgu materyaliyle ilgili sanırım. Değişmesi gerekecekmiş.

sinire baskı yapıyor kanal tedavisi yapılacak.
doktor değilim. Başıma aynısı geldi.

  • basond  (19.09.16 20:42:03)
basond +1 aynısı kaynımda da var

  • England  (19.09.16 20:43:57)
Öncelikle, diş doktoru değilim. Dolgularım olduğu için yorum yapmak istedim. Çektiğin acının miktarını bilmiyorum ama dolgu derin bir dolguysa dişinin hassasiyet problemi olur. Hassasiyetten kaynaklı bir acının çığlık attıracak kadar olmadığını düşünüyorum, çünkü bende de var.

  • hümanist tabutçu  (19.09.16 20:44:20)