Lise öğretmeni varsa bakabilir mi? Ders seçimi?

Ekteki resimde seçeceğimiz dersler var. 20 saat olcak şekilde seçim yapacağız.
Ingilizcede ders saati 2-8 saat yazıyor. 2 defa alınabilir diyor.
Atıyorum ingilizce seçtik 1 defa aldık 2 saat mi almış oluyoruz? Nasıl oluyor?

Öğretmen değilim ama sanırım 2 ila 8 saat arası alınabilir anlamına geliyor. Yani öğrenci minimum 2 saat alabilir, maksimum 8 saat. 6 saat de alabilir mesela, 4 saat de.
Alttaki kısma da seçilen dersi, yanına da kaç saat almak istediğini yazması gerek gibi gözüküyor.

  • buff  (19.09.16 20:00:20 ~ 20:03:00)
öğretmen değilim ama bildiğim kadarıyla @buff ın dediği gibi. ayrıca da bu saatlerin pek önemi yok, okul idaresi kendi ayarlıyor diye biliyorum, bu işin prosedürü sadece. sadece mf ise fizik-kimya-biyoloji-matematik-geometriyi en fazla sayısada almalı. ingilizceyi 4 saat, edebiyatı 2 ya da 3, dil anlatım 2 ya da 3, seçmelileri de kafasına göre almalı. tm için maalesef bilgim yok.

  • housedaki topal doktor  (19.09.16 20:26:15)
Okul idareleri alan seçimine kadar (9 ve 10 bitikten sonra alan seçimi var liselerde) tek türlü ders seçimini yaptırırlar yani idare öğrenciye şunları yazacaksınız der sizlerde sadece ismi seçmeli olan o dersleri zoraki seçmiş olursunuz. 11. Sınıfın başından itibaren ise alana yönlendirme vardır yani Fen alanı , Türkçe matematik alanı , sözel-sosyal alan, dil alanı gibi şayet sizler hangi alanda okumak istiyorsanız bınu idareye belirteceksiniz onlarda buna göre sizlere o okuldaki o alan sınıfında açılacak derslerin listesini verecekler matbu forma onları yazacaksınız yani yine zoraki olarak idarenin belirlediği o alana ait derslerin ağırlıklı olduğu listeyi verecekler yazacaksınız. İşin özü bu şimdi okul idaresine gidip hangi dersler yazılacak onları soracaksınız. Onlar söyleyecek siz yazacaksınız imzalı şekilde geri teslim.

  • creedwar  (19.09.16 21:46:25)