bu çocuğun dudağına ne olmuş olabilir?

alerjik bir şey gibi ama. başka bir şey olabilir mi? sabaha kadar beklesinler sonra doktora gitsin di mi?
i.hizliresim.com

goturun bence.

  • enaz3kedi  (19.09.16 00:31:59)
Bocek, ari gibi bisi sokmus gibi duruyor. Bence de doktora bi gidin.

  • kuzey li  (19.09.16 00:33:18)
Bence dudağını emmiş. Siz emerseniz sizin de şişer. Alerjik olsa tamamen şişerdi diye düşünüyorum. Yine de gitmesi en doğrusu olur.

  • pomknos  (19.09.16 00:33:19)
Var mı bir şeye alerjisi? Masum bir şey olmayabilir alerji her zaman. Soluk alıp vermesi filan nasıl? Yani bence sabaha kadar bekliyceklerse başında beklesinler açıkçası.

  • dahayeniymis  (19.09.16 00:33:51)
dudak emmece yok. acı veya kaşıntı yok diyor. köri soslu tavuk yemiş bir lokma, alerji yaparsa anca o yapar yediklerinden. belki böcek sokması falan diyecem ama acı/kaşıntı olmaması nedeniyle tam böcek de denmiyor. valla bilemedim.

  • cekilmis gayfe  (19.09.16 00:37:21)
(git: www.google.com.tr
anjiyoödem.

  • uzman pratisyen  (19.09.16 00:39:13)
Bence sivrisinek olabilir. Benim de gözümü şişirmişti bi zamanlar.

  • mikro patlama  (19.09.16 00:40:11)
anjiyoödem, solunum sıkıntısı yaşamadıysa risk çok düşük. ancak yakın takip gerekir ilk 24 saat. eğer sıkıntı olacak gibiyse yine de bir hekim başvurun derim.

  • kendal  (19.09.16 00:42:36)
solunum sıkıntısı yok. gayet normal kudurmasına devam ediyor. teşekkürler cevaplar için

  • cekilmis gayfe  (19.09.16 00:45:00)
Baya sismis, goturun iciniz rahat etsin. Gecmis olsun.

  • yorke  (19.09.16 00:49:07)
alerjik görünüyor, gitseniz iyi olur şişmeye devam ederse sorun çıkarabilir. Kori soslu tavuk olabilir. Karışık bir baharat yedikten sonra eşimde de olmuştu. Antihistaminikle geçiyor hemen ama boğaza vurmaya başlarsa solunum güçlüğüne neden olabilir ciddi bi durum bu.

  • i am a legal alien  (19.09.16 00:52:39)
ne tatlı bişeymiş. geçmiş olsun. baharata duyarlıdır belki. bir doktora götürün, daha kötü semptomlar oluşma ihtimaline karşı.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (19.09.16 01:00:39)
en yüksek ihtimal kendisi emmiştir. 2.si allerji, 3. de herediter anjiyoödem olabilir. acil olanı ise sadece allerji. allerji ise şu anda iyi veya geçti bitti dememek lazım 24 saate kadar gözlem gerekir. bifazik anafilaksi ihtimali her zaman vardır.

  • dissecare  (19.09.16 01:41:44)
Benim de sıkça başıma gelen bir durum bu, ya gözüm ya da dudagim şişer ki bugün sabah göz şişmesiyle uyandim. Ya sinek isiriyor ya da sineğin bir türlü gözün/ dudağın üzerinde gezinirse böyle şişiyor. Gün içinde de yavaş yavaş iniyor. Sis inince anlıyorsunuz hangisi olduğunu.

Küçüklüğümden beri olan bir durum, alerjik reaksiyon. Genelde alerji hapı içince iniyor çabucak. Doktora gotursunler tabii en azından neye alerjisi olduğunu öğrenirler; ilaç, krem vs verir.
  • fraise  (19.09.16 08:06:00 ~ 08:07:02)
doktora götürmüşler. sivrisinek ısırığıymış. bir şeye alerjisi varmış ısırık onu tetiklemiş.
cevap verenlere tekrar teşekkürler

  • cekilmis gayfe  (19.09.16 18:35:16)