Evlerinizi ne kadara dizdiniz?

Her kafadan bir ses çıkıyor; tam olarak ne kadarı gözden cikaralim, bilemedik. Halisindan, perdesine, koltuk takımları da dahil ıvır zivirlara toplam ne kadar para harcadıniz? Çok satafatli olmayan standart genç bir çift evı olacak diye dusunelim.

Teşekkür ederim şimdiden herkese.

Ev kaç oda? Kaç metrekare? Bunlar da önemli.

  • la rana  (18.09.16 22:47:14)
Yeni tuttuk, 180 m2. 3+1, 2 banyolu bir ev.

  • fraise  (18.09.16 22:49:53)
ucu çok açık soru
öneri
perdelere çok para vermeyin uçuk pahalılar
paraya kıyacaksanız beyaz eşyaya verin.

30-40 gider.
  • basond  (18.09.16 22:50:07)
biz antikacilar, ikinci elciler, spotculardan falan aldik her seyi. olmayan parayi harcamaya luzum yok diye dusunduk. arayinca cok temiz seyler bulunabiliyor. totalde eeen fazla 5000 tutmustur ve cok tatli, sicak bir ev.

  • lucy in the sky  (18.09.16 22:53:31)
Her şey sıfır olacaksa minimum 12-13 bin diyorum ben.
Biz mobilya ve beyaz eşyaya 15bin harcadık. Ortalama şeyler aldık. Ivır zıvırlar ve halı perdeyle birlikte 25 bini buldururuz.

  • petekpare  (18.09.16 22:53:32 ~ 22:55:04)
ev eşyalarını yeni değiştirmiş yalnız yaşayan bi insan olarak kendime göre cevaplamam gerekirse, koltuk takımı ve yatak odası takımı vivense 'den 6500 civarı toplam, beyaz eşya olarak buzdolabı ve çamaşır makinası 3000 civarı ödedim, bulaşık makinamı değiştirmeyip yeni eve getirdim, perdelerim 1+1 ev için güneşlik ve tül olmak üzere 500 e yaptırdım fon perde istemedim ama onları balıkesir'de yaptırdığım için istanbul a göre bayağı ucuza geldi. televizyon ve kitaplığımı da eski evden getirdiğim için para vermedim, son olarak fırın ankastre olarak evde vardı ona da para vermedim. avizelere toplam 3 tane 500 civarı ödedim. yatağımı da yataştan 1500 e aldım. mutfak eşyalarını da eski evimden getirdiğim için para ödemedim ama onların hepsi baştan alınacaksa ıvır zıvır görünse bile bayağı para gidiyor, tencere takımı, tabak ve kahvaltı takımı, kaşık çatal takımı vs. diye. halı henüz almadım belki hiç almam, alırsam da sanırım bi 1000 civarı da oraya gidecektir. özellikle başka eşya almıyorum.

ekleme: yemek masası da evde cam olarak amerikan mutfağa monte halde vardı, ona sadece yemek sandalyesi aldım 3 tane 800 civarı. iyi ki de başka eşya almıyomuşum, zaten yer yokmuş.
  • hypathia  (18.09.16 22:53:40 ~ 23:00:54)
Halı ne ya. Ne gerek var

  • Batuhanolabilir  (18.09.16 23:10:03)
lucy in the sky, çok saygı duydum size, özellikle şu tüketim toplumunu göz önünde bulundurunca.

  • killerbee  (18.09.16 23:13:37)
12000 civarı tuttu eve çıkarken aldığım eşyalar. Beyaz eşya bi buzdolabı aldım, diğerleri eşin dostun eskisi. Ben tek başıma yaşıyorum, evlilik falan durumlarında daha pahalıya çıkıyor olabilir.

  • buff  (18.09.16 23:37:37 ~ 23:38:13)
Bu büyüklükteki bir ev için minimum 30bin gider, ucu açık, istediğiniz fiyata kadar çıkar.

  • neyehbe  (18.09.16 23:41:00)
2400 + 600 nakliye. salon takımı, L koltuk takımı, beyaz eşyalar, tencere tabak, süs püs, çift kişilik yatak, dolaplar vs. (bkz: temiz ikinci el)

  • who cares wins  (18.09.16 23:44:41)
Ucu çok açık hakkaten. Mesela ben perdelerimizi pazardan temin ettim fonuyla falan birlikte 300tl ödemiştim. Millet 2500 e bile iyi rakam diyor.

İnegölden aldık mobilyaları yatak odası, salon takımı, yemek odası toplam 4500 tl idi 2010da. İki kerede taşındık taş gibi hepsi. Bu fiyata sadece koltuk takımı alanda var. Komple ev 10000tl tutmuştu beyaz eşya falan dahil. Benden iki ay sonra evlenen arkadaşım 60000 tl harcadı.
  • yue  (18.09.16 23:50:35)