ayva göbek sorunu :(

az önce bir duyuru okudum şişkinlikle alakalı. bir de ben sorayım dedim.

şimdi benim boy kilo oranım gayet normal(1.67/50). kollarım bacaklarım falan ince. ama nasıl desem ayva göbek mi desem bira göbeği mi desem töbe yarabbim küçük bir göbeğim var ve hiç gitmiyor. millet abartma ne göbeği falan dese de benim gözüme batıyor. özellikle saten ince kumaş giydiğimde o çıkıntı illet ediyor beni. demin okudum tuzu çok yemekten su içmemekten olabiliyormuş. tuzu fazlasıyla kullanıyorum. yani yediğim yemeğin tadına bakanlar bi daha dokunamıyor. tat alamıyorum başka türlü. suyu da çok az içiyorum açıkçası. günde birkaç bardak en fazla. ekmek tüketmem. günde 2 öğün yerim ve yediğime dikkat ederim genelde. kilodan olamaz yani bence.

şimdi bu bilgilere dayanarak bu göbeğin sebebi tuza suya bağlı olabilir mi?

Ayva göbek sadece genetik bence.

Edit: Ben de kadında hafif göbek severim. :P
  • dissendium  (18.09.16 15:36:11 ~ 15:38:07)
olabilir de takma bunları. genetiktir daha ziyade.

  • cekilmis gayfe  (18.09.16 15:38:28)
ayva göbeğin senin olsun da çılgın tuzlu yiyip, su da içmezsen böbrekleri eline alırsın muhtemelen.

  • naberabi  (18.09.16 15:40:02)
1.67/ 50' ysen o göbeği sadece sen görüyorsundur.
inan bana.......
varsa da kötü görünmüyordur. dert etme.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (18.09.16 15:50:53)
tuzdan olmaz ayva göbek. onunki farklı, şişkinlik. senin karın çalıştırıcı egzersiz yapman lazım. yalnız bu kadar tuz tüketmeye devam edersen 30 a varmadan hipertansiyon çıkar. yeme.

  • shotgunwoman  (18.09.16 15:51:44)
tuzu azalt demeye geldim ben.

  • sutlu nescafe  (18.09.16 16:03:14)
jonestown ben de 169/50 oranındayım ve benim de bir türlü üst bacaklarım istediğim inceliğe ulaşamıyor. ben de senin gibi çok tuzlu yiyorum ve suyu da aynı oranda içiyorum. ama spor da yapıyorum bu arada. sanırım bazı şeyler genetik.

  • antihistaminik  (18.09.16 16:05:32)
@antihista

ben de bi ara kilodan mı diye mekik, squat falan kastım evde ama işe yaramadı hiç. genetik olayını hiç düşünemedim ben :/
  • jonestown  (18.09.16 16:12:01)
mekik ve squat alt karın çalıştırmaz zaten. ;_;

  • shotgunwoman  (18.09.16 16:21:21)
@shotgu

spor bilgim bu kadar^^

o zamanlar internetten bakıp yarım mekiğin alt karın çalıştırdığını okumuştum. ne kadar doğru bilemem. işe yaramadı nihayetinde.
  • jonestown  (18.09.16 16:22:40 ~ 16:24:06)
Ayva göbeği olmayan kadınlara ancak spor ayakkabısı almaya gittiğim mağazanın duvarlarında bakarım. Cevap vermedim farkındayım

  • Batuhanolabilir  (18.09.16 16:23:16 ~ 16:24:22)
@jonestown, mekik karın çalıştırır tabi ki. Sanki alt karınla üst karın birbirinden bağımsız çalışıyor. Düzenli mekikle hayvan gibi kas yaparsın. Mekik karın çalıştırmaz diyen insan hayatında hiç spor yapmamıştır.

www.kisiselgelisim.com
  • dissendium  (18.09.16 16:46:27)
Çok az tuz tüketen biri olarak bende de ayva göbek olduğu için tuz tüketimiyle bağıntısı olduğunu düşünmüyorum. Ailemde benden başka ayva göbekli de yok genetik de değil yani. Yapısal diyelim biz buna :) ben de boy kilo oranı olarak zayıf sayılabilecek bir insanım ama aşırı kilo verdiğim dönemde bile karnım dümdüz olmamıştı. Bir dönem spor filan da yaptım ama yine de karnın alt kısmında minik bir şişlik kalıyor. Yapacak bir şey yok sanırım kabullenmekten başka :(

  • trulymadlydeeply  (18.09.16 16:51:26)
o yemekten daha çok sporla alakalı. Vücut yağ oranını belli bir düzeyin altına düşürmezsen o göbek durur. yağ oranını ölç, 3 ay düzenli spor yap, yağ oranını tekrar ölç, arada kilo vermesen bile o göbek iner.

  • isminivermekistemeyensuser  (18.09.16 17:18:49)
175/50 den bildiriyorum, nerdeyse hiç tuz kullanmam ve litrelerce su içerim, yine de bende de var. Yapı meselesi, başka bir ihtimal yok, yine de şekeri az sporu çok bi hayat tarzıyla kurtulunabilinir belki, denemedim.

  • malwethiel  (18.09.16 17:56:48)
sanırım şişkinlik duyurusu benimki. şöyle bir şey düzenli spor yapıyorum normalde belirgin karın kaslarım var baklava seviyesine ulaşmasa da. sadece regl döneminde olan bir şey benimki. ayva göbeği tuzla suyla gitmez spor yapmalısın.

  • sanguine mcqaer  (18.09.16 18:14:15)
elli tane mekik türü var ne demek alt karın çalıştırmaz. dizlerini kaldırırsan çektiğin mekik alt karın çalıştırır.

  • cekilmis gayfe  (18.09.16 23:49:39)
165/54'ten bildiriyorum benim de göbeğim var, çok su içmem ama tuzu da hiç tüketmiyorum neredeyse. onunla alakalı değildir bence ama, bilmiyorum tabii. sanırım en iyisi spor yapmak.

  • şubatsonrası  (19.09.16 00:20:19)
Bu sefer ki duyurunun capssiz olması üzdü.

Tuz vücutda su tutar tamam ama hepsi göbekte toplanmaz. Karın kası çalışmak da o göbeği daha çok dışarıya çıkartacaktır. En azından benim tecrübem bu yönde.

Ekmek tüketmiyosun, 2 öğün yiyosun tamam ama. Ne yiyosun, içiyosun? Onlar daha önemli.

Belkide sende şu gavurların love handle dediği şeyden vardır..
  • bir3iki7  (19.09.16 03:00:22)
tuzla alakası yok, karın çalışırsan da geçmez ayva göbek.

sorun karbonhidrattan. ekmek tüketmiyorsundur başka bir şey tüketiyorsundur. bel çevrende yağlanma var anlaşılan.
  • jangbogo  (19.09.16 03:35:35)