Filtre Kahve

'yi en ucuz nereden temin edebilirim?

marketten jacobs bildiğim en ucuzu
ha bi de tchibo var pardon

  • sameidiot  (17.09.16 10:04:23 ~ 10:05:01)
çibo

  • neynep  (17.09.16 10:09:17)
tchibo guatemala grande veya african bulu , 2x250gram vakumlu pakette satılıyor, dikkat et hem çekilmişi var hemde kavrulmuş tane olarak. sonra pirinç havan blender kasmayasın :D

  • killerbee  (17.09.16 10:15:00 ~ 10:16:20)
en ucuzu kurukahveci mehmet efendi. kendi dükkanında 35 tl mi ne kilosu.

  • slow like honey  (17.09.16 10:35:54)
Makinem öğütücülü. Çekirdek olması daha iyi olur killerbee.

  • djarwi  (17.09.16 10:36:08)
hocam şahsi tecrübelerimden bir aneyykdooot paylaşmak isterim.

en güzel içimi ethiopia kahvesiyle aldım,annem ethiopiya dan yaklaşık 5 kilo kadar getirmişti, çok ucuzmuş kilosu 1 dolarmı demişti ne demişti. kavrulmamıştı, kendim 2 3 günlük vok tavada kavuruyordum, muhteşem oluyordu. eğer hakkaten çok meraklıysan bu işe , kendin kavurman çok daha fazla lezzet sunacaktır sana.

kavurma olayı da son derece basit, vok tava dedim elimde o vardı, hani ister istemez bir tabaka bırakıyor tavada temizlemesi zor olabiliyor, kazıma telle ovalama şeklinde. 3 günlük tahminen 2 avuç kadar bir kahve çekirdeği oluyor. açıyorsun altını çok aşırı olmayacak şekilde, tahta kaşıkla yada vok tavayı oynatarak kavuruyorsun, zaten bir süre sonra kararıyor, çok güzel kokmaya başlıyor.

sonra plastik olmayan bir geniş tepsi olur kap olur, aralıklı şekilde bırakıyorsun, soğudunda çıtır çıtır oluyor. ben pirinç havanda dövüyordum, taze ve iyi kavrulmuş olduğu için havanın ağırlığğıyla dağılıyordu hemen.

ve soğuduktan sonra demleyeceğim kadar dövüyordum, hava almayan her hangi bir kapta saklıyordum, yoğurt kabı, cam kavanoz olur,dondurma kabı olur. bekleme süresi 1 haftaya kadar uzatılabilir.

ve ben bunu çaydanlığın üstüne soğuk su koyup üzerine kahve ekleyip tıngırdayana kadar ateşe verip, 3 dakka demleyip içiyordum.

bir çok arkadaşıma eşime dostuma ikram ettim hepsinin poposu tavana vurdu.
  • killerbee  (17.09.16 10:44:47 ~ 12:29:16)
Tchibo

  • mutlusismankedi2015  (17.09.16 14:05:49)
Tchibo'da kahve alınca sana bir kupon veriyorlar. Sanırım 400-500 gramı tamamlayınca(emin değilim) 100 gram da hediye veriyorlar. Tabiki bir donanımölücüsügillerden olarak sürekli oradan alıyoruz.

  • neferkitty  (17.09.16 16:41:46)
internet sitesi ne zaman açıldı bilmiyorum ama tv de ilk reklamını gördüğümden (2013 ten de önce) beri, tchibo dan kahve alırım internet üzerinden, genelde 1 kilodan aşağı kalmıyorum 2 ay için çünkü anneme falanda götürüyorum evimiz ayrı. bir kere bi kupon verdiklerine denk gelmedim, en fazla bi broşür 1 2 3 tane poşet bu kadar.

hatta bavul mavul , mug falan bi sürü de abuk şey almıştım ama aldığım mug benimle dünyayı dolaştı hala sağlam orası ayrı.

bir kere sorun yaşadım, ciddi manada paranın üstüne yatma sorunu onun dışında bişey olmadı.

abi sipariş verdim 1 ay boyunca göndercez bu gün göndercez yarın göndercez dediler. sonra gelmiş geri gitmiş haberim yok ,sonra tekrar gönderin dedim göndermediler, 6 7 ay boyunca ticketleştik, ne parayı iade ettiler buna dair bir açıklama yapıyolar nede kargonun ne olduğuna dair, geriye döndüğü kesin onlar da ama sonrası bok.
  • killerbee  (17.09.16 21:43:12 ~ 21:46:30)